Weekend z UTMB: OCC jeszcze trwa. A jutro CCC i 31 rodaków na trasie

 

Weekend z UTMB: OCC jeszcze trwa. A jutro CCC i 31 rodaków na trasie


Opublikowane w czw., 28/08/2014 - 12:23

Zanim rozpocznie się główny bieg The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc®, zostaną rozegrane jeszcze dwie pozostałe konkurencje.

Dzisiaj rano wystartowali zawodnicy OCC. Mają przed sobą 53 km z Orsieres przez Champex do Chamonix. To nowa propozycja organizatora, z której skorzystało m.in. 8 Polaków.

Chociaż bieg jeszcze trwa i większość jego uczestników minęła półmetek, wydaje się, że podium będzie należało do jednego z zawodników z krajów alpejskich. W tej chwili (godz. 12:15) na prowadzeniu jest Francuz Nicolas Martin, a tuż za nim Hiszpan Rubirola, który jest faworytem tych zawodów.

Natomiast wśród Polaków najszybciej wystartował Piotr Książkiewicz (na zdjęciu). Ten pochodzący z Wągrowa zawodnik jest związany z bieganiem i zawodowo i rekreacyjnie. Jest trenerem lekkoatletycznym i organizatorem cyklu City Trail (do niedawna „zBiegiem Natury”). Trzymamy kciuki, żeby utrzymał szybkie tempo do samego końca.

Jutro o 9:00 na 101-kilometrową trasę CCC, wyruszy 31 Polaków. W tej grupie znajdą się m.in. Marcin i Beata Brudło - organizatorzy ultramaratonu Gwint, a także Mariusz Dettlaff - trzeci zawodnik tegorocznego Dynafit Run Adventure na trasie Challenge.

Z wyzwaniem zmierzy się również Adam Goebel, który ma na swoim koncie ponad 50 maratonów i ponad 10 ultramaratów, ma także ukończone UTMB i TDS. Tego zawodnika zobaczymy też podczas PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy. Życzymy szybkiej regeneracji!

Do Krynicy przyjedzie również Ewa Matuszewicz - maratonka, która nie boi się wyzwań. Można ją zobaczyć na trasach klasycznych biegów w całej Europie, także za kołem podbiegunowym. Z kolei Janusz Wiaderny Bieg 7 Dolin ukończył podczas III Festiwalu Biegowego, jest też triathlonistą.

Miłośnikiem górskich ultramaratonów jest także finalista Laverodo Ultra Trail sprzed roku, policjant z Kędzierzyna Koźla Andrzej Zwęgliński.

Polska ekipa w Alpach jest w tym roku silna, niestety zdaniem organizatora faworytami biegu CCC są biegacze z Francji i Hiszpanii. Listę otwiera Miguel Caballero Ortega. I tak trzymamy kciuki za naszych!

IB

fot. www.szmajchel.naszebieganie.pl 


AKTUALIZACJA

Czołówka biegu jest już znana. Zwycięzcą został Francuz Nicolas Martin, Piotr Książkiewicz nie tylko utrzymał swoje tempo, ale poprawił swoją pozycję. Po 10-kilometrze był 43. Bieg ukończył na 31 miejscu w czasie 7:02:43. Gratulujemy! 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce