Wesołe Biegi Górskie zapraszają już jesienią


Opublikowane w czw., 17/10/2019 - 23:33

Wesołe Biegi Górskie w warszawskiej dzielnicy Wesoła to dużo młodsza siostra niezwykle popularnych na Mazowszu Zimowych Biegów Górskich w Falenicy. Rywalizację na wydmach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego lubia nie tylko ci, którym symuluje to hasanie po górach, ale i (a może przede wszystkim) asfaltowcy, którzy wypracowują tam siłę biegową dającą potem moc na finiszu wiosennych i letnich biegów.

– Nasze biegi noszą nazwę Wesołych zupełnie nieprzypadkowo: raz - że nazwa dzielnicy, dwa - że naprawdę jest tam wesoło. Nam, organizatorom, ale zawodnikom, mam nadzieję, też – mówi Igor Błachut, dziennikarz Eurosportu i przedstawiciel Stowarzyszenia Team 360 Stopni. – Biegi w Starej Miłośnie organizujemy od 2015 roku, najpierw w styczniu były zimowe, a potem, skoro się spodobały, pojawiła się wersja jesienna – dodaje.

Wesołe Biegi Górskie – Jesień 2019 odbędą się w cztery kolejne soboty przełomu listopada i grudnia: 23 i 30 listopada oraz 7 i 14 grudnia. – Tym samym będzie można płynnie przejść do serii zimowej, którą też, jak zwykle, mamy w planach – dodaje Igor Błachut.

– Zachęcamy do udziału zarówno wytrawnych biegaczy, dla ktorych będzie to idealne rozpoczęcie poważniejszych treningów przed kolejnym sezonem, jak i tych, którzy biegają od niedawna albo robią to dla przyjemności. Pod tym względem Wesołe Biegi Górskie oferują wszystko, co trzeba – zapewnia organizator.

Zaletą WBG, docenianą przez uczestników, jest ich kameralność. W biegach w Wesołej uczestniczy regularnie stu – stu kilkudziesięciu biegaczy, co powoduje, że malownicza, 2-kilometrowa pętla ma sporą przepustowość. Na trasie szybko robi się dość luźno, można swobodnie wyprzedzać i cieszyć się urokami miejscowego lasu.

Biegacze będą tradycyjnie rywalizowali na dystansach 2, 6 i 10 km (jedna, trzy lub 5 pętli), kijkarze nordic walking na 2 i 6 km.

Zapisy na pełny cykl, jak i na poszczególne biegi, już się rozpoczęły. Formularz rejestracyjny, a także szczegóły imprezy, znajdziecie TUTAJ.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce