„Wiek to tylko liczba". Relacja z lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Masters

 

„Wiek to tylko liczba". Relacja z lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Masters


Opublikowane w czw., 16/03/2023 - 19:30

„Wiek to tylko liczba. Człowiek jest młody jak się czuje” i to przysłowie w pełni potwierdzają mastersi rywalizują w tegorocznych  lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski.

W dniu 04.03.2023 r odbyły się już 32. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters i 6. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy. Impreza odbyła się w nowoczesnej Arenie Toruń – hali sportowo-widowiskowej. W zawodach wystartowała rekordowa ilość 516 osób.

Zawody jak zwykle stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Osiągnięto wiele rekordów życiowych i rekordów polski.

To już 9 Halowe Mistrzostwa Polski w których brałem udział. W tym roku wystartowałem w trzech dyscyplinach: bieg 60 m ppł., skok o tyczce i skok wzwyż.

Wszyscy mastersi podzieleni są na grupy wiekowe co 5 lat. Ja rywalizowałem w kategorii wiekowej M60 czyli (mężczyźni w wieku od 60 do 65 lat).

Pierwsza konkurencja – bieg przez płotki na dystansie 60 m. Pobity rekord życiowy, a i tak konkurenci okazali się lepsi.

Ale nie było czasu na rozżalanie, bo już rozpoczął się konkurs skoku o tyczce, który dla mnie jest konkurencją cyrkową. Jeżeli nie skakało się w młodości o tyczce  to określenie to uważam za bardzo trafne. Jednak daję radę i wynikiem 2,2 m zostaje Mistrzem Polski.

Ostatnia konkurencja to skok wzwyż. Wynik 1,36 m i brązowy medal.

Z mistrzostw wracam z dwoma medalami ale przede wszystkim 
z przeświadczeniem, że wiek to tylko liczba.

 

Włodzimierz Foryś – Ambasador FB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce