Wielkanocne bieganie w Nowej Soli. „Będą niespodzianki"

 

Wielkanocne bieganie w Nowej Soli. „Będą niespodzianki"


Opublikowane w wt., 15/04/2014 - 10:15

W wielkanocny poniedziałek 21 kwietnia w Nowej Soli odbędzie się II Bieg do Pustego Grobu. Uczestnicy imprezy podążą śladem Szymona Piotra i Jana, którzy prawie dwa tysiące lat temu pobiegli w drogę do pustego grobu Jezusa.

Pierwsza edycja biegu w Nowej Soli odbyła się w ubiegłym roku. Bieg zgromadził wtedy prawie 340 uczestników. Tak duże zainteresowanie bardzo zaskoczyło organizatorów. – Drugi dzień świąt to jest bardziej taki dzień siedzenia przy stole niż czas aktywności fizycznej – mówi Wojciech Szczeciński, dyrektor biegu.

– Zauważyliśmy, że większość z uczestników biegła w jakiejś intencji. Mało było wytrawnych sportowców. Najbardziej wzruszył mnie pan, który miał około 80 lat i przybiegł na samym końcu. Otrzymał wielkie brawa. Chciał ukończyć ten bieg mimo, że rodzina namawiała go że dowiozą go na metę. Cały czas towarzyszyła mu też karetka. On jednak dobiegł, bo chciał po raz pierwszy ukończyć taką imprezę. Nie zabrakło jednak osób, które chciały bić swoje życiówki, walczyć z rekordami– wspomina organizator.

To nie był jednak koniec niespodzianek, bo również organizatorzy zaskoczyli biegaczy. W pakiecie startowym był m.in. różaniec. – Organizatorami biegu są ojcowie kapucyni. Jest to więc forma ewangelizacji. W pakiecie była recepta na 50 tabletek. Zamiast leków był jednak różaniec, który miał właśnie formę tabletek. Różaniec jest lekarstwem na wszystko. Oprócz tego była koszulka z wizerunkiem Jezusa Zmartwychwstałego. W tym roku będzie coś innego. Zawodnicy przekonają się na miejscu. Chcemy żeby to była niespodzianka– informuje Wojciech Szczeciński.

Bieg odbywa się na trasie 10 km. Dystans prowadzi między pięcioma kościołami w Nowej Soli. Przy każdym będzie pusty grób. Bieg zakończy się mszą świętą o godz. 17:00. Udział w biegu zapowiedzieli także ojcowie kapucyni. – W tamtym roku wystartowało ich trzech, a także dwóch księży diecezjalnych. W tym roku duchowni także staną na starcie. Niestety nie będzie wśród nich naszego księdza proboszcza, pomysłodawcy biegu, który w minioną niedzielę doznał zwichnięcia stopy – żałuje dyrektor biegu.  

Początek zawodów o godzinie 15:00. Start i meta znajdować się będą przy ul. Parafialnej (przy kościele św. Antoniego). Zapisy drogą internetową prowadzone są do 18 kwietnia. Wpisowe do biegu to 30 zł (w dniu zawodów 50 zł). Z każdej wpłaty 5 zł zostanie przeznaczone na misje kapucyńskie w Afryce. Jak do tej pory zapisało się prawie 500 osób. Limit uczestników wynosi 650 biegaczy.

Dla zwycięzców przygotowano statuetki z biegnącymi do grobu apostołami. Jednak w Nowej Soli  każdy będzie mógł się poczuć apostołem, wysłannikiem.  

Organizator:
www.nowasol.kapucyni.pl

Regulamin:
>>POBIERZ

Rejestracja:
http://super-sport.com.pl/zapisy/rejestracja8a.php?event=84

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce