Wielkanocny parkrun we Wrocławiu: „Zapowiadają się niezłe jaja!”

 

Wielkanocny parkrun we Wrocławiu: „Zapowiadają się niezłe jaja!”


Opublikowane w śr., 16/04/2014 - 14:03

W najbliższą sobotę, 19 kwietnia o godzinie 9.00 na Jazie Opatowickim wystartuje kolejny bieg Stowarzyszenia parkrun Polska. Tym razem, z uwagi na Święta Wielkanocne, będzie to specjalny świąteczny bieg z jajkiem.

– Aby wziąć udział w biegu należy przynieść ze sobą jajko i łyżeczkę, która będzie służyła do jego trzymania, ponieważ w trakcie biegu nie można dotykać jajka. Każdy, kto ukończy bieg z jajkiem otrzyma na mecie niespodziankę. Wygrywają Ci, którzy dobiegną z najmniej poturbowanym jajkiem. Zapowiadają się niezłe jaja! – przekonuje Łukasz Wiktorek, koordynator wrocławskiego parkrun, który w Polsce odbywa się w trzynastu różnych lokalizacjach.

Parkrun to inicjatywa stworzona przez biegaczy dla biegaczy - jest to darmowy bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Do udziału w biegu wystarczy tylko bezpłatnie się zarejstrować na stronie www.parkrunpl/rejestracja, wydrukować kod i przyjść na bieg. Ponieważ w biegi parkrun nie mają limitu czasowego, dystans można przebiec lub przespacerować. Cykl cieszy się o dużą popularnością zarówno wśród zaawansowanych jak i początkujących biegaczy, o czym już wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach.

Polska dołączyła do parkrun w październiku 2011 roku. Od tego czasu ilość osób, które startują w parkrun systematycznie rośnie. Aktualnie jest to ponad 1 000 osób, które co tydzień stawiają się na starcie biegów parkrun w całej Polsce.

Red.

fot. M. Kołodziejski, Red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce