Wielki mistrz HaileGebrselassie organizuje własny maraton

 

Wielki mistrz HaileGebrselassie organizuje własny maraton


Opublikowane w pon., 19/11/2012 - 14:01

Po wielu, wielu latach wspaniałej kariery Etiopczyk HaileGebrselassie będzie firmował swoim nazwiskiem i współorganizował nowy maraton, przeznaczony zarówno dla elitarnych biegaczy, jak i szerszego grona entuzjastów maratonów. Ma się on odbyć w październiku 2013 w miejscowości Hawassa, oczywiście w Etiopii. Głównym organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest Tim Murphy, jeden z najbardziej wpływowych i innowacyjnych dyrektorów biegów w ciągu ostatnich 20 lat. To on jest autorem maratonów z serii „Rock’n’Roll”, łączących w sobie sport i widowiska muzyczne. To on m.in. przyczynił się do spopularyzowania pół maratonów na świecie.

„Obecnie zawodowi biegacze brali udział już we wszystkich najważniejszych wyścigach i szukają czegoś nowego, świeżego i innego niż wszystko, co znają. I ten maraton ma im to zapewnić” – mówi Murphy. Hawassa to miasto położone w południowo-środkowej części Etiopii na wysokości ok. 1700 m n.p.m. Gebrselassie cieszy się z możliwości organizacji maratonu właśnie w tym miejscu. Chce przybliżyć biegaczom historię i kulturę regionu, organizując dla nich szereg wycieczek.Sam przedstawia swój kraj jako pełen imponujących zabytków, zapierających dech w piersiach krajobrazów i życzliwych mieszkańców.

Trasa maratonu będzie się składać z dwóch okrążeń, po 21 km każde. Uczestnicy pół maratonu wystartują razem z maratończykami i zakończą bieg po jednym okrążeniu. Większość trasy przebiegać będzie po nawierzchni asfaltowej, tylko niewielki jej wycinek prowadzi przez drogę gruntową. Teren jest praktycznie płaski, biegacze nie musza się obawiać żadnych groźnych wniesień. Temperatura w październiku w tym regionie wynosić będzie od ok. 10 stopni w okolicach godz. 6:00, tj. na starcie maratonu do 30 stopni w południe. 

Oprócz maratonu zaplanowano pół maraton oraz bieg na 5K. Limit uczestników wynosi zaledwie 1200 osób we wszystkich konkurencjach. Rejestracja jest już otwarta. Zwycięzcybiegów otrzymają 12 uncji złota, a także wśród wszystkich uczestników zostanie rozlosowanych 12 złotych monet. Każdy biegacz zaś dostanie pamiątkowy medal.

Organizatorzy przewidzieli szereg pakietów do wyboru, których ceny wahają się od 1850$ do 3650$. Każdy z pakietów zawiera transfery z lotniska do Hawassy, zakwaterowanie, posiłki, przewodników i udział w wycieczkach, wpisowe na biegi.

Impreza zapowiada się naprawdę ciekawie, zachęcamy do rejestracji!

Źródło: http://www.hailemarathon.com/

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce