Wielkopolska biega i maszeruje po górach po raz trzeci

 

Wielkopolska biega i maszeruje po górach po raz trzeci


Opublikowane w śr., 04/06/2014 - 09:59

Przed nami kolejna odsłona cyklu biegów górskich pn. Dziewicza Góra Biega. Do biegania w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka zaprasza Łukasz Nowacki, organizator wielkopolskiego cyklu.

Dziewicza Góra Biega w ujęciu jednostkowym to jeden z trudniejszych i bardziej wymagających biegów górskich w Wielkopolsce. Bieg odbywa się na terenach leśnych wokół Dziewiczej Góry najwyższego wzniesienia Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka.

Zawodnicy rywalizują na pętli poprowadzonej w całości leśnymi ścieżkami z licznymi podbiegami i zbiegami. Pętla ma długość 5 km i 125 m przewyższenia.

W sobotę 14 czerwca odbędzie się trzeci bieg cyklu. Główne konkurencje rozpoczną się o godz. 11.00. Będzie można pościgać się na dystansach 5 km (jedna pętla) lub 10 km (dwie pętle).

Swoje biegi będą miały u nas także dzieci i młodzież. Najmłodsi startują na 500m. Trasę dłuższych biegów na 1000 i 1500m prowadziliśmy ścieżka biegu głównego uczestnicy wbiegną na szczyt Dziewiczej Góry, a następnie zbieganą do centrum.

Oprócz rywalizacji biegowej, zapraszamy też miłośników nordic walking i cyklistów. O godzinie 11.00 ruszy rywalizacja na trasie długości 5 km. Po dekoracji najlepszych biegaczy na trasę ruszają z kolei amatorzy rowerów górskich.

Serdecznie zapraszamy na Dziewiczą Górę – czekają m.in. pamiątkowe medale.

Łukasz Nowacki, organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce