Wigilijne bieganie i pomaganie w Zabrzu. Możesz dołączyć

 

Wigilijne bieganie i pomaganie w Zabrzu. Możesz dołączyć


Opublikowane w wt., 16/12/2014 - 16:12

Zabrze to nie tylko kopalnie i typowy „czarny”, śląski krajobraz. Okolice Kąpieliska Leśnego są po prostu piękne. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam zorganizowany zostanie w sobotę Leśny Run-Wigilia Biegacza.

– Nasze zawody mają przede wszystkim charakter towarzyski, rekreacyjny – mówi organizator imprezy Michał Kieres. – Oczywiście będzie rywalizacja sportowa, ale to nie jest najważniejsze. Chcemy się po prostu dobrze bawić.

Przy okazji, uczestnicy biegu będą mogli pomóc zwierzakom z miejskiego schroniska „Psitul mnie”. – Przeprowadzimy zbiórkę darów - mam nadzieję, że każdy zawodnik przyniesie ze sobą jakiś kocyk, czy karmę – mówi Kieres. – Będziemy mieć też nietypową rozgrzewkę. Po prostu przed zawodami wyprowadzimy psy ze schroniska na spacer.

Tuż przed startem dogrzać mięśnie będzie można podczas ćwiczeń w „obciachowych sweterkach” razem z klubem Fit&Fight. – Ma być kolorowo i niekoniecznie modnie – śmieje się organizator imprezy.

Zdaniem Kieresa w zawodach wystartuje ok. 150 osób. Zapisy prowadzone będą nawet w dniu imprezy. Na każdego uczestnika czekają okolicznościowe medale i wigilijny barszczyk. Będą też kupony na piwo, bo po imprezie będziemy się integrować w zaprzyjaźnionym zabrzańskim „Okrąglaku” – twierdzi Kieres

Oprócz biegu głównego zorganizowany zostanie Bieg dla Maluchów oraz zawody Nordic Walking. – Trasa jest bardzo ładna, łatwa, bez podbiegów, po ścieżkach leśnych. Biegacze sobie ją chwalą, bo jest alternatywą dla wyasfaltowanych tras, na których na co dzień trenują zawodnicy w Zabrzu – kończy organizator biegów.

Leśne Run - Wigilia Biegacza w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce