Wilson Kipsang z rekordem świata w maratonie. Oficjalnie

 

Wilson Kipsang z rekordem świata w maratonie. Oficjalnie


Opublikowane w pt., 14/02/2014 - 11:07

Wilson Kipsang, rekordzista świata z Berlina

Od 1985 r. tradycją Międzynarodowego Stowarzyszenie Maratonów i Biegów Długodystansowych AIMS jest honorowanie specjalną nagrodą tych sportowców, którzy przesuwają granice ludzkich możliwości na danym dystansie. W czwartek 13 lutego wyróżnienie za ustanowienie rekordu świata w maratonie otrzymał Kenijczyk Wilson Kipsang.

Uroczystość, która oficjalnie potwierdziła rekordowy wynik Kipsanga z BMW Berlin Maratonu – 2:03:23, odbyła się przy okazji prezentacji jednego z biegów towarzyszących pómaratonowi Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, którego Kipsang jest honorowym gościem.

– Jesteśmy zaszczyceni móc wręczyć to wyróżnienie w imieniu wszystkich 350 członków naszej organizacji. Wilson to wyśmienity atleta i czujemy dumę honorując w ten sposób jego osiągnięcie – powiedział podczas uroczystości Paco Borao, prezydent AIMS.

Wybór miejsca uroczystości był nieprzypadkowy. Właśnie tu, w Ras Al Khaimah Półmaratonie Wilson Kipsang ustanowił swój rekord życiowy w „połówce”. – Tamto osiągnięcie sportowca i dzisiejsza uroczystość to zaszczyt dla naszej imprezy – stwierdził Natan Claytom, dyrektor RAS Półmaratonu.  

Sam Kipsan nie krył radości z nagrody. – To dla mnie honor być docenionym przez AIMS i jej członków, czyli organizatorów imprez z całego świata – skomentował biegacz odbierając już swoje drugie wyróżnienie AIMS w ostatnim czasie. W listopadzie ubiegłego roku Kipsang został uhonorowany tytułem „Biegacza roku” w uznaniu rekordowego wyniku z Berlina, ale też m.in. jego marcowego zwycięstwa w New York Halfmarathon.    

GR / AIMS

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce