Wings for Life: Indywidualny numer? Spiesz się

 

Wings for Life: Indywidualny numer? Spiesz się


Opublikowane w śr., 19/02/2014 - 16:15

Bieg Wings for Life odbędzie się 4 maja, a więc czasu na przygotowania i trening nie brakuje. Zapisy są toku i potrwają aż do 20 kwietnia, ale zostało już tylko 5 dni, by zagwarantować sobie numer startowy z własnym imieniem i barwami narodowymi. Te dodatkowe elementy graficzne nie będą dostępne po 23 lutego.

Przypomnijmy, że Wings for Life to bieg o nietypowej formule. Jego uczestnicy wystartują jednocześnie w 35 krajach. Pół godziny po nich, na trasę wyjedzie samochód, który będzie stopniowo zwiększał tempo goniąc zawodników. Każdy wyprzedzony przez samochód biegacz, będzie musiał zakończyć bieg. Klasyfikacja będzie prowadzona lokalnie i globalnie. Wszystko to, po to, żeby zebrać fundusze na niecodzienny cel.

Fundacja Wings for Life już od ponad 10 lat finansuje projekty badawcze skupione wokół poszukiwania metody przywracania sprawności osobom z urazem rdzenia kręgowego. Według danych WHO, do których dotarliśmy, problem dotyczy pół miliona ludzi rocznie. Oprócz samej choroby i związanej z nią koniecznością poruszania się na wózku, tacy pacjenci narażeni się są na ryzyko przedwczesnej śmierci nawet do pięciu razy częściej niż osoby zdrowe.

Najbardziej zagrożoną grupą są mężczyźni w wieku od 20-29 lat, a główną przyczyną kalectwa są wypadki komunikacyjne. Naukowcy z fundacji Wings for Life wierzą jednak, że jest możliwe opracowanie metody powrotu do częściowej lub pełnej sprawności i stąd ich zaangażowanie w imprezę

Wpisowe na bieg wynosi 120 zł, bez względu na datę rejestracji, i w całości trafi do fundacji. W Polsce bieg odbędzie się jedynie w Poznaniu.

Strona zawodów:

http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce