Wiosenne zamieszanie, ale tłumy w Ogrodzieńcu [ZDJĘCIA]

 

Wiosenne zamieszanie, ale tłumy w Ogrodzieńcu [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 31/05/2014 - 21:30

Za nami kolejny bieg z cyklu 4 Pory Roku Crossowe Grand Prix Jury, czyli bieg crossowy i marsz Nordic Walking – Wiosna. Tym razem zawitaliśmy do Ogrodzieńca, małego miasteczka na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej z ciekawymi ruinami zamku w tle.

Tereny Jury są dość wymagające. Nazwa cyklu nie wzięła się z niczego. W Ogrodzieńcu było podobnie. Urozmaicona i trudna trasa, dała popalić wielu uczestnikom Ciągle z górki i pod górkę i znowu zbieg komentuje po biegu jeden z uczestników. Nie spodziewałem się tego, przyjechałem z nastawieniem na łatwiejsze bieganie – dodał Mariusz Górski, którzy zajął dzisiaj 6. miejsce w biegu na 10 km w kategorii open.

Organizatorzy, podobnie jak w Morsku, dali zawodnikom możliwość wyboru trasy na 3 dystansach: Oprócz „dychy”, można było pobiegać jeszcze na 5 lub 23 km. Amatorzy Nordic Walking mieli do wyboru dystanse 5 i 10 km.

Start biegu głównego przewidziano na godzinę 10:30, jednak ze względów organizacyjnych biegacze musieli wykazać się cierpliwością w postaci kilku dodatkowych minut oczekiwania. Bywa.

Razem z biegaczami wystartowali kijkarze, co chyba nie do końca się tu sprawdziło. Zdecydowanie bezpieczniej byłoby rozdzielić te dwie konkurencje kilkuminutową przerwą, zwłaszcza, że czołówka zawodników Nordic Walking pokonuje trasę w podobnym czasie co początkujący biegacze.

Pomimo wymagającego profilu trasy, czołowi biegacze szybko wbiegli na metę. Niestety zdarzyło się, że niektórzy pomylili trasę i musieli nadrobić nawet 400 metrów. Na szczęście nie wpłynęło to na ich wyniki i miejsca na podium.

Przed kolejną edycją organizatorzy mają więc sporo do przemyślenia. A biegacze wymagają. Ale nie ma co lamentować liczba zawodników, ponownie jak w zimowej edycji, bardzo nas zaskoczyła. In plus rzecz jasna – pobiegło i pomaszerowało blisko 600 osób! Dzięki dodatkowej atrakcji, jaką były zawody dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych, frekwencja podwoiła się! I to powinno pozostać nam przede wszystkim w pamięci.

Wyniki znajdziecie w naszym KALENDARZ IMPREZ.

KK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce