Wirtualny Bieg Europejski… na 50 km


Opublikowane w pt., 29/05/2020 - 11:37

Minął już ponad miesiąc od dnia w którym miał odbyć się XVIII Bieg Europejski. Miał, ale wszyscy wiedzą dlaczego się nie odbył… Przełożyliśmy go na czerwiec. Wiemy, że w czerwcu też się nie odbędzie… Pobiegniemy go za rok...

Ale czy musimy czekać aż rok? Czy niewidzialny wróg będzie nam dyktował kiedy mamy biegać? Czy mamy się poddać? Biegamy, by walczyć! Walczyć z samym sobą, ze swoimi słabościami, z czasem… Teraz pora zawalczyć z tym, co zburzyło nam nasze plany, marzenia, postanowienia...

Zapraszamy Was na Wirtualny Bieg Europejski!

Od pięciu lat, każdemu naszemu biegowi patronuje kraj Unii Europejskiej. Podsumujmy te 5 lat i przebiegnijmy jeszcze raz te pięć biegów!

Oczywiście, ze zrozumiałych względów nie możemy ich wszyscy przebiec po gnieźnieńskiej trasie, ale zapraszamy Was do pokonania 50 kilometrów w naszym Wirtualnym Biegu Europejskim!

Andrzej Krzyścin: prezes klubu Altom Gniezno, dyrektor Biegu Europejskiego: - Tak jak wielu organizatorom biegów, tak i nam pandemia pokrzyżowała plany. Początkowo przełożyliśmy bieg na czerwiec, następnie byliśmy zmuszeni przełożyć na rok przyszły. Jednocześnie otrzymywaliśmy sygnały od zawodników, oraz sami, jako biegający, czuliśmy że brak nam biegów, brak nam nowych wyzwań. Tak zrodził się się pomysł wirtualnego biegu.

Dlaczego 50 km? Czy Bieg Europejski przekształcił się w bieg ultra? Nie, jesteśmy wierni tradycji. Ale od pięciu lat, co roku kolejny kraj jest „patronem” biegu. Były już Niemcy, Dania, Włochy, Francja i Hiszpania. W tym roku miały być Węgry. Postanowiliśmy uczcić, a jednocześnie podsumować te ostatnie 5 lat. A że 5 razy 10 km równa się 50, to postanowiliśmy przebiec właśnie ten dystans. Nie namawiamy oczywiście do przebiegnięcia tego dystansu na raz, chyba że ktoś chce, to nie bronimy.

Skłaniamy się ku 5 biegom po 10 km, tak jak w Gnieźnie, ale dajemy zawodnikom dowolność. Jedyny warunek - jeden odcinek nie może być krótszy niż 5 km. Na pokonanie tego dystansu zawodnicy mają 16 dni - zaczynamy w sobotę 13 czerwca, kończymy w niedzielę 28 czerwca.

Będzie nie tylko medal, będzie także unikalna, wyjątkowa, okazjonalna koszulka. Nie będzie niestety tradycyjnej drożdżówki na mecie, ale znając kreatywność naszych zawodników, już oczami wyobraźni widzę jak po biegu (lub biegach) wracają do domu i pałaszują przygotowane wcześniej frykasy.

- Planujemy także dodatkową zabawę - konkurs. Proponujemy, żeby biec w koszulkach z poprzednich edycji i uwiecznić to na zdjęciach. Jeśli ktoś nie ma koszulki - może biec w przebraniu nawiązującym do danego kraju. Licząc na niewyczerpalną kreatywność naszych zawodników, ustanowiliśmy specjalną nagrodę dla najlepszego przebrania związanego z Danią. Wystarczy tylko zapisać się na start i ruszamy!

Zapisy wystartowały 27 maja, zawodnicy będą mieli tylko dwa tygodnie na podjęcie decyzji o starcie.

Może dziwnie to zabrzmi, ale atutami tego biegu są braki! Brak limitu czasu, brak limitu zawodników, brak wymówek, że nie mam czasu, no i brak informacji o odwołaniu biegu (tfu, tfu, żeby nie zapeszyć ). Zapraszamy więc na Wirtualny Bieg Europejski!

Więcej informacji na www.biegeuropejski.pl

źródło: Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce