Wirtualny Virgin Money London Marathon - już 45 000 chętnych! Będzie "największy maraton świata"?


Opublikowane w ndz., 20/09/2020 - 10:27

Wirtualna edycja Virgin Money London Marathon osiągnęła pułap 45 000 zgłoszonych zawodników - poinformowali organizatorzy, podekscytowani wizją "największego maratonu świata".

Zarejestrowani biegacze będą rywalizować samodzielnie i przesyłać swoje wyniki. Na ulicach Londynu rywalizować będzie tylko elita i zaproszeni wózkarze. Start w niedzielę 4 października w St. James’s Park.

Maraton Londyński 2020 tylko dla elity. Dla amatorów...

– Londyn to jeden z najpopularniejszych maratonów na świecie, do którego próbuje się zgłosić nawet 457 000 osób, aby później wziąć udział w losowaniu i liczyć na znalezienie się na liście startowej. Taką liczbę chętnych zanotowaliśmy w roku 2020 – powiedział dyrektor imprezy Hugh Brasher, cytowany w komunikacie prasowym.

– Czterdziesta edycja będzie wyjątkowa ze względu na wirtualną formułę. Cieszymy się, że zawodnicy będą mieli szansę zdobycia unikalnego medalu oraz koszulki finiszera. Jesteśmy również pod wrażeniem liczby zgłoszonych biegaczy. To będzie największy wirtualny bieg w historii – dodał.

Największym maratonem świata jest TCS Nowy Jork Maraton w 2019 roku. Linię mety ukończyło wówczas 53 627 uczestników - przypominają londyńscy organizatorzy. Podkreślają, że w przeciwieństwie do większości wirtualnych imprez biegowych, w których uczestnicy mają różne możliwości wyboru daty zmagań, wirtualny Virgin Money London Marathon odbędzie się tylko w jeden dzień, w niedzielę 4 października. Zawodnicy muszą pokonać dystans 42,195 km od północy do 23:59:59. Biegacze będą korzystać z aplikacji opracowanej przez TCS, aby rejestrować swój bieg. Finiszerzy otrzymają unikalny medal i koszulkę uczestnika.

Wirtualny bieg pozwoli na zebranie funduszy dla organizacji charytatywnych, co jest jedną z tradycji londyńskiego maratonu. – Mamy nadzieję, że nasi uczestnicy zgromadzą miliony na cele charytatywne. Nie możemy się doczekać indywidualnych relacji uczestników – powiedział Brasher.

Virgin Money London Marathon jest częścią Abbott World Marathon Majors. Bieg posiada certyfikat World Athletics Platinum Label.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce