Wkrótce debiut półmaratonu w Krakowie. Duże zainteresowanie imprezą

 

Wkrótce debiut półmaratonu w Krakowie. Duże zainteresowanie imprezą


Opublikowane w śr., 15/10/2014 - 15:53

Ponad 4000 biegaczy zgłosiło się na start pierwszej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. I zapewne będzie jeszcze więcej, bo zapisy drogą internetową trwają do 22 października, a rejestrować się będzie można także w biurze zawodów na dzień przed biegiem.

Duża popularność półmaratonu nie zaskakuje organizatorów. Impreza jest odpowiedzią na rosnącą zainteresowanie bieganiem pod Wawelem.

– Dobrym prognostykiem był już Bieg Trzech Kopców, w którym przekroczyliśmy 2 000 uczestników. Chociaż to chyba nie jest dobre porównanie, bo to jest bieg górski, a półmaraton to zawody uliczne. Jednak był to jakiś wyznacznik mówiący o tym, że ludzie chcą brać udział w naszych imprezach – stwierdza Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Dodaje, że opłatę startową uiściło już 3000 biegaczy. – Nie wyznaczaliśmy sobie konkretnych celów co do frekwencji. O to będzie łatwiej, gdy będziemy organizowali drugą edycję biegu – dodaje.

Jeszcze przed ogłoszeniem trasy debiutanckiej imprezy, wiele osób zadawało sobie pytanie czy aby nie będzie kalką tej z Cracovia Maratonu. Organizatorzy znaleźli chyba złoty środek, np. meta biegu została przeniesiona z Rynku na Błonia, w okolice stadionu Wisły.

– Wyznając trasy naszych biegów bierzemy pod uwagę to, że biegacze chcą biegać w mieście, a nie nie obrażając nikogo na peryferiach i po bezdrożach. Bieganie w centrum Krakowa ma swój urok i charakter. Tu są miejsca znane i lubiane przez ludzi. Teraz stawiamy sobie natomiast trudniejsze zadanie logistyczne, bo inne jest miejsce startu i mety pół i maratonu. Sam Rynek i Błonia przewijają się oczywiście przy okazji różnych imprez biegowych w Krakowie – stwierdza organizator.

Na starcie stanie wielu dobrych biegaczy, z Yared Shegumo wicemistrzem Europy w maratonie na czele. Nie zabraknie także zawodników z Kenii, w tym Davida Metto (zwycięzcy Biegnij Warszawo 2014) oraz Ukraińców, m.in. Mykolły Lukhichuka z rekordem życiowym 1:02:32. Swój udział zapowiedziała także zwyciężczyni tegorocznego Biegu Trzech Kopców Ewa Kucharska.

Pierwsza edycja PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego wystartuje w niedzielę 26 października. Biuro zawodów mieścić się będzie na stadionie miejskim przy ulicy Reymonta 22. Pakiety startowe będzie można odbierać w piątek i sobotę w godz. 12:00 – 20:00. W tych dniach będzie można się jeszcze rejestrować do startu. W dniu imprezy biuro czynne będzie od godziny 7:00, wolontariusze i organizatorzy będą tylko wydawać pakiety.

Organizator

Regulamin

Trasa

Zapisy

Opłata startowa:

  • 80 zł - przelewem do 22 października
  • 100 zł - gotówką w dniach 24-25 października w Biurze Zawodów

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce