Wkrótce Światowy Dzień Lekkiej Atletyki

 

Wkrótce Światowy Dzień Lekkiej Atletyki


Opublikowane w pon., 28/04/2014 - 14:22

W dniach od 10-11 maja odbędzie się Światowy Dzień Lekkiej Atletyki (World Athletic Day). Weźmie w nich udział 123 federacje w tym oczywiście Polska. W ramach obchodów dnia „królowej sportu” zorganizowany będzie mityng na stołecznym AWF.

Światowy Dzień Lekkiej Atletyki organizowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1996 roku. Zawody skierowane są do młodych zawodników, którzy w przyszłości staną się gwiazdami wielkich aren sportowych.

Organizatorzy szacują, że wystartuje tu ponad pół tysiąca uczestników. Jak pokazuje historia w Warszawie nie startują tylko adepci lekkiej atletyki z Warszawianki, UKS Kusego Skry, czy innych klubów Mazowsza. Na ten wyjątkowy weekend przyjeżdżają młodzi zawodnicy z całego kraju. W ubiegłym roku zwyciężali zawodnicy z Torunia, Szczytna czy też Radomia - startujący bardzo często osiągają wybitne wyniki.

Wśród dyscyplin podczas Światowego Dnia Lekkiej Atletyki rozgrywane są biegi na 100 metrów, 100 m ppł, 400 metrów, 1000 metrów a także pchnięcie kulą oraz skok o tyczce i skok w wzwyż. Na zwycięzców czekają specjalne upominki od IAAF.

Zawody w ramach World Athletics Day 2014 rozpoczną się 11 maja o godzinie 15:00. Impreza ma otworzyć sezon lekkoatletyczny na Mazowszu.

RZ

Źródło: wmozla.pzla.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce