Worek medali Polaków na MŚ Masters w Brazylii

 

Worek medali Polaków na MŚ Masters w Brazylii


Opublikowane w wt., 29/10/2013 - 15:17

Jan MorawiecPolski dorobek na zakończonych w niedzielę 20. Mistrzostwach Świata Weteranów w Porto Alegre to 26 medali - 5 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych, oraz 6 rekordów Polski. To najlepszy występ biało-czerwonych w historii mistrzostw świata, w których startują od 1989 r.

W ostatnich trzech dniach mistrzostw Polacy aż czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Zofia Więciorkowska zwyciężyła bieg na 2000 m z przeszkodami w kategorii W50, ustanawiając nowy rekord kraju (7:54.19). Stanisław Łańcucki zwyciężył w kategorii M55 w biegu na 3000 m z przeszkodami, Czesław Roszczak w kategorii M70 w pięcioboju rzutowym, a Jan Morawiec w kategorii M80 w biegu maratońskim (4:04:37). Wcześniej złoty medal zdobył Robert Celiński w biegu przełajowym na 8 km.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje znakomity rezultat 80-letniego Jana Morawca, bo niewielu weteranów w wieku 80+ kończy dziś maratony na całym świecie. Tylko jeden - Japończyk Michio Kumamoto – jest w stanie zrobić to poniżej pięciu godzin. A taki wynik zanotował właśnie pan Jan. Gratulujemy! 

Spośród polskich medalistów brazylijskiej imprezy do Polski najszczęśliwszy wrócił chyba Andrzej Pączkowski. Zdobywając srebrny medal umocnił się bowiem na prowadzeniu w klasyfikacji na najbardziej utytułowanego weterana w Polsce. Otwocczanin zgromadził już 33 medale mistrzostw świata i Europy. Jak informuje PZLA, wśród pań swą pozycję w tym rankingu poprawiła inna srebrna medalistka Zofia Więciorkowska, która na swoim koncie ma już 16 krążków weterańskich mistrzostw.

Zobacz pełny dorobek polaków na brazylijskich mistrzostwach: KLIKNIJ

Znakomitą okazją do zdobycia kolejnych medali dla naszych zawodników będą 10. Halowe  Mistrzostwa Europy Weteranów, które w dniach 23-28 marca 2015 r. odbędą się w Toruniu. Trzymamy kciuki!

GR, źródło PZLA

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce