Wrocław: Grand Prix Ścieżek Biegowych już w sobotę

 

Wrocław: Grand Prix Ścieżek Biegowych już w sobotę


Opublikowane w pon., 12/05/2014 - 15:56

W sobotę 17 maja startuje pierwszy z cyklu trzech biegów zaliczanych do Grand Prix Ścieżek Biegowych. Zawody zostaną rozegrane na ścieżce biegowej w parku Wschodnim. Start imprezy o godz. 11.00.

Zawodnicy mają do pokonania 2 pętle, w sumie 5700 m. Zapisy ptrwają do 14 maja. Zgłoszenia przyjmowane są tylko drogą elektroniczną poprzez formularz, który znajduje się na stronie www.calywroclawbiega.pl.

– Do wspólnego biegania zapraszamy całe rodziny. Mam nadzieję, że ten sposób spędzania wolnego czasu zarówno małym jak i dużym przyniesie wiele radości – mówi Magdalena Krause-Pietkiewicz, rzeczniczka maratonu.

Pierwsza edycja Grand Prix Ścieżek Biegowych składa się z trzech biegów. Cykl otwiera bieg w parku Wschodnim. Natomiast kolejne zawody odbędą się 30 sierpnia o godz. 11.00 w parku Grabiszyńskim i 9 listopada również o godz. 11.00 w parku Zachodnim.

Grand Prix Ścieżek Biegowych jest częścią programu „Cały Wrocław Biega”, którego celem jest popularyzacja biegania w stolicy Dolnego Śląska. Program obejmuje takie projekty jak: „I Ty możesz zostać maratończykiem”, „Akademia Maratonu”, „Zabiegany Student”, Ścieżki biegowe, akcja Honorowy Dawca Energii Fortum.

Organizatorami imprezy są gmina Wrocław i Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Natomiast partnerem akcji jest Radio Wrocław.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce