Wrocław i Katowice: Koniec GP zBiegiemNatury

 

Wrocław i Katowice: Koniec GP zBiegiemNatury


Opublikowane w pon., 10/03/2014 - 10:49

W miniony weekend odbyły się 6. zawody w ramach leśnego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury we Wrocławiu i Katowicach. Było to zakończenie sportowej części cyklu w tych miastach.

W sobotę startowali biegacze we Wrocławiu, gdzie już w lutym poznaliśmy zwycięzcę cyklu. Jest nim Jacek Sobas, który wygrywał 4 razy i pewien zwycięstwa w klasyfikacji generalnej nie startował w ostatnim biegu. Pod jego nieobecność najlepszym w sobotę okazał się Piotr Ślęzak (16:13). Rywalizacja w klasyfikacji generalnej wśród pań trwała do samego końca. Ostatecznie zwyciężyła Danuta Piskorowska – pierwsza na mecie podczas sobotniego biegu w Lesie Osobowickim (19:35).

W Katowicach w pięknym stylu na dystansie 5 km zwyciężył Tomasz Kawik (16:07), który tym samym przypieczętował wygraną w klasyfikacji generalnej. Wśród pań pierwsza na mecie była Michalina Mendecka (19:59), ale zwycięstwo w całym cyklu odniosła druga w niedzielęBarbara Gos (20:15).Barbara Gos ma przeszłość zawodniczą, co dało się zauważyć w jej nienagannej technice i przede wszystkim wysokiej formie. – Biegałam głównie na średnich dystansach począwszy od 1500 metrów. Spektakularnych sukcesów nigdy nie miałam, ale lata treningu na pewno ułatwiają mi dziś bieganie – podkreśliła Barbara.

Uczestnicy cyklu Grand Prix zBiegiemNatury to bardzo zróżnicowani biegacze. Niektórzy dopiero rozpoczynają swoją biegową przygodę. Inni – jak Malwina Jachowicz z Wrocławia - startują w wielu biegach, także tych ekstremalnych. – Nie lubię biegów ulicznych, startowania wokół rynku czy stadionu, dlatego zawody zBiegiemNatury choć na krótkim, jak dla mnie dystansie, są ciekawym pomysłem. Szkoda, że cykl nie trwa cały rok – stwierdziła Malwina. Malwina na pewno nudzić się nie będzie, bo w planach na najbliższe miesiące ma przynajmniej kilka biegów górskich.

Wszystkie panie, które ukończyły zarówno sobotni, jak i niedzielny bieg dostały na mecie różę z okazji Dnia Kobiet. W niedzielę nie zabrakło także biegaczy-przebierańców. Był Batman, Spiderman, Superman, Mario i Kobieta-Kot.

Zawody w Katowicach odbywały się w lasach w dzielnicy Giszowiec należących do Nadleśnictwa Katowice.

Zakończenie cyklu zawodów oznacza, że czas na podsumowanie i nagrodzenie najlepszych biegaczy. Szczegółowe informacje dotyczące ceremonii zakończeń edycji 2013/2014w każdym z miast będą sukcesywnie zamieszczane na stronie akcji www.zBiegiemNatury.pl. Pierwsze zakończenia odbędą się 26.03 (środa) w Katowicach oraz 27.03 (czwartek) we Wrocławiu.

Kolejne zawody odbędą się w sobotę (15.03) w Lublinie oraz w niedzielę (16.03) w Warszawie.

Grand Prix zBiegiemNatury to ogólnopolski cykl biegów przełajowych. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013 – marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km. W projekcie uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

materiały organizatora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce