Wrocław odwołuje planowaną na kwiecień „Dychę”

 

Wrocław odwołuje planowaną na kwiecień „Dychę”


Opublikowane w czw., 28/11/2013 - 09:38

W poniedziałek wrocławski Ratusz podał do wiadomości terminy biegów ulicznych, które odbędą się w tym mieście w 2014 r. Zgodnie z komunikatem, odbędą się tylko 2 z 3 zaplanowanych wcześniej imprez. – Ekipa się zmieniła, ale wciąż stoimy na niepewnym gruncie – smuci się Grzegorz Soczomski z zaprzyjaźnionego z naszą redakcją portalu Biegamy we Wrocławiu (www.biegamy.wroclaw.pl).

„W 2014 r. we Wrocławiu odbędą się dwie duże imprezy biegowe organizowane przez Młodzieżowe Centrum Sportu. Na 14 czerwca zaplanowano 2. Wrocław Półmaraton, a 14 września odbędzie 32. edycja Wrocław Maratonu. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie odbędzie się bieg na 10 km, który był planowany na kwiecień” – informują miejscy urzędnicy w komunikacie.

– (…) kilometraż (planowanych biegów) miał wzrastać - na pierwszy ogień dostalibyśmy bieg na 10 km, nieco później rozegrany zostałby półmaraton (najprawdopodobniej nocny, tak jak pierwsza, nieudana edycja), które to imprezy miały nas przygotować na danie główne - kolejną edycję Maratonu Wrocławskiego. Zgodnie z informacją podaną (…) przez stronę Urzędu Miasta Wrocławia wiemy, że pierwszy z biegów - na 10 km - nie odbędzie się. Nie wiadomo dlaczego – pisze w portalu Grzegorz Sodomski, który wysłał zapytanie w sprawie do Ratusza, ale do tej pory nie otrzymał na nie odpowiedzi. Zapowiada, że jak tylko to się stanie przedstawi w serwisie argumentację Ratusza.

W oczekiwaniu na wyjaśnienia nie pozostaje więc nic innego jak cieszyć się, że decyzję o odwołaniu imprezy podjęto pół roku przed planowanym terminem, a nie w trakcie zawodów jak miało to miejsce w czerwcu. – Ekipa się zmieniła, ale wciąż stoimy na niepewnym gruncie. Tym razem o rezygnacji z planowanego biegu dowiadujemy się jednak pół roku wcześniej - niedługo po jego ogłoszeniu – zauważa Grzegorz Soczomski.

Za powodzenie dwóch zapowiedzianych biegów trzyma jednak kciuki. – Przygotowanych zostanie 7 tysięcy numerów startowych oraz program dla początkujących biegaczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem – pisze odnosząc się do treści komunikatu UM Wrocław.

GR, Biegamy we Wrocławiu (www.biegamy.wroclaw.pl)

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce