Wrocław: Profesor Alicja Chybicka kolejnym prelegentem Akademii Maratonu

 

Wrocław: Profesor Alicja Chybicka kolejnym prelegentem Akademii Maratonu


Opublikowane w śr., 30/04/2014 - 15:34

W niedzielę, 4 maja, odbędzie się kolejny wykład w ramach wrocławskiej Akademii Maratonu. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Wykład pt. „Obserwacje po przebiegnięciu pierwszego biegu maratońskiego” wygłosi prof. dr hab. Alicja Chybicka, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pani profesor jest członkiem Rady Naukowej programu „Cały Wrocław Biega”.

Profesor Chybicka opowie o swoich doświadczeniach związanych z pokonaniem pierwszego w życiu maratonu, a dokładnie o reakcjach organizmu w czasie wysiłku i po ukończeniu biegu. Przypomnijmy, że pani senator debiutowała w maratonie w 2013 r. w swoim rodzinnym Wrocławiu.

Spotkanie zaplanowano na godz. 8.00 w sali wykładowej 2/8 w budynku P-4 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (teren Stadionu Olimpijskiego).

Prof. dr hab. Alicja Chybicka, lekarz medycyny, prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, senator RP. Od lat z uporem walczy o zdrowie swoich małych pacjentów. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę naukową i działalność społeczną. W 2001 r. odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Kobieta Roku 2008 „Twojego Stylu”, laureatka Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka, a także Orderu Uśmiechu - jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. W 2014 r. wzięła udział w wyprawie „Szpik na Szczyt”, zdobywając Kilimandżaro.

Mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce