Wrocław rozpocznie 6. kolejkę GP zBiegiemNatury

 

Wrocław rozpocznie 6. kolejkę GP zBiegiemNatury


Opublikowane w pt., 07/03/2014 - 08:37

W najbliższy weekend rozpocznie się 6. – ostatnia kolejka ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. W sobotę (8.03) zawody odbędą się we Wrocławiu (Las Osobowicki), a w niedzielę (9.03) w Katowicach (lasy dzielnicy Giszowiec, nad stawami Janina i Barbara).

Już dziś znamy zwycięzcę klasyfikacji generalnej Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury wśród panów. Najlepszy w edycji 2013/2014 wśród wrocławskich biegaczy jest Jacek Sobas. Natomiast wśród pań najbliżej końcowego sukcesu jest Danuta Piskorowska, która ma na koncie 3 zwycięstwa. Tuż za nią jest Natalia Wilińska. Wydaje się, że to między nimi będzie toczyć się walka podczas ostatniego biegu, jednak trzeba podkreślić, że obie panie na tą chwilę nie są sklasyfikowane, bo mają „opuszczone” po 2 biegi. Przypomnijmy, że do klasyfikacji generalnej brane są pod uwagę 4 najlepsze starty. Zawodnicy, którzy nie ukończą co najmniej 4 biegów nie będą brać udziału w podziale nagród.

W Katowicach sytuacja w klasyfikacji generalnej wygląda bardzo ciekawie. Największe szanse na końcowe zwycięstwo ma Tomasz Kawik, który wygrał 3 biegi. Jeśli wystartuje w niedzielę i będzie w czołówce może być pewien zwycięstwa. Wśród pań najbliżej wygranej jest Barbara Gos, która podobnie jak Tomasz Kawik 3 razy była najlepsza.

Elektroniczne zapisy do sobotnich zawodów trwają zawsze do końca dnia w środę poprzedzającą zawody, a do niedzielnych biegów – do końca dnia w czwartek. Możliwość dopisania się do listy startowej jest również w dniu biegu w biurze zawodóww godz. 8:30-10:30.

Start biegów głównych na dystansie 5 km odbędzie się tradycyjnie o 11:00. Wcześniej – o godz. 9:30 rozpoczną rywalizację uczestnicy cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Zapisy dla młodszych zawodników będą odbywać się w dniu biegu biurze zawodów.

We Wrocławiu odbiór numerów startowych będzie możliwy również na dzień przed biegiem – w piątek (7.03) w SklepieBiegacza.pl (ul. Legnicka 62) w godz. 11:00-19:00.

Grand Prix zBiegiemNatury to ogólnopolski cykl biegów przełajowych. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013 – marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.W projekcie uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Zawody w Katowicach odbywają się na terenie Lasów Państwowych.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisyznajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

materiały organizatora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce