Wrocław: Walentynkowy Bieg Piastów z obostrzeniami. Ale jakimi!

 

Wrocław: Walentynkowy Bieg Piastów z obostrzeniami. Ale jakimi!


Opublikowane w pon., 02/02/2015 - 08:57

Po krótkiej przerwie zimowej Wrocławski Klub Biegacza WKB Piast zaprasza do wspólnego biegania. Biegacze ze stolicy Dolnego Śląska rozpoczęcie sezonu zaplanowali na 14 lutego. W ramach Biegu Walentynkowego proponują bieg na 1 km oraz Bieg Główny na dystansie 10 km. Obydwa zostaną rozegrane zostaną na terenie Stadionu Olimpijskiego.

– Bieg Piastów odbywa się już po raz piętnasty. Jest to dobry moment na sprawdzenie czy dobrze przepracowało się zimę – mówi organizator i prezes WKB Piast, Dominik Krumin.

Na test zapisało się już 330 osób. Kolejni wciąż mogą to zrobić. Oczywiście im wcześniej, tym taniej. Do 5 lutego opłata startowa wynosi 30 zł dla par i indywidualnie, w dniu biegu wzrośnie o 20 zł. Zapisy do biegu głównego dostępne są drogą elektroniczną lub na miejscu w biurze zawodów, które znajdziecie w holu Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF-u (czynne od godziny 10.00).

Natomiast do Biegu Walentynkowego zapiszecie się również w biurze zawodów (od godziny 11.00). Uwaga nie każdy otrzyma możliwość startu. Organizator zastrzega, że uczestnikiem biegu może zostać tylko i wyłącznie pełnoletnia para mieszana, która na mecie musi potwierdzić swoją miłość pocałunkiem. To nie koniec rygorystycznych wymogów!

Warunkiem sklasyfikowania pary jest niesienie przez partnera podczas całego czasu trwania biegu swojej partnerki chwytem małżeńskim (kołyskowym), który zostanie zademonstrowany przed startem. Obowiązkowo każda startująca para powinna posiadać przebranie nawiązujące do okoliczności Święta Zakochanych. Niech zatem Panowie już dziś trenują swoją siłę, nie tylko tę biegową.

Bieg krótki wystartuje o godz. 11:15. W południe rozpocznie się bieg główny. Trasa składa się z dwóch pętli po 5 km, alejkami pomiędzy mostem Jagiellońskim a Chrobrego. – Nie wchodzimy na asfalt – mówi Dominik Krumin. – Biegamy po parkach, lasach. Staramy się uciekać od asfaltu ze względu na zdrowie i koszty. Dobrze kiedy nogi czasem odpoczną od asfaltu.

Na wszystkich, którzy przekroczą linię mety, czekać będą medale z elementem serca i magnesy pamiątkowe. – Magnesy pamiątkowe w ramach naszych biegów wprowadziliśmy dwa lata temu. Zwykle na każdym z nich widnieje nazwa, data biegu i element związany z okazją biegu, w tym przypadku będzie to oczywiście serce – mówi organizator.

Zawodnicy zostaną sklasyfikowani, aż w 4 kategoriach, generalnej, wiekowej, par walentynkowych i specjalna klasyfikacja dla zawodników WKB Piast.

Bieg Walentynkowy we Wrocławiu w naszym KALENDARU IMPREZ.

KR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce