Wrocław zadebiutuje biegowo w Święcie Niepodległości


Opublikowane w pt., 08/11/2019 - 15:15

Po raz pierwszy w Stolicy Dolnego Śląska pojawi się okazja uczczenia najważniejszego polskiego święta narodowego w aktywny sposób w ścisłym centrum miasta. We Wrocławskim Biegu Niepodległości wystartuje około trzech tysięcy uczestników.

Do tej pory nadano niemal 90 proc. numerów startowych z przewidzianego maksimum. Chętni do udziału w biegu mają ostatnią szansę, by kupić pakiet startowy w sobotę i w niedzielę w Biurze Zawodów (Strefa Kultury Wrocław, ul. Świdnicka 8B) od 11–19 oraz w poniedziałek w godz. 8–12. Zostało niespełna 300 numerów.

W pakiecie startowym, do odebrania podczas weryfikacji w Biurze Zawodów, znajdą się śpiewnik patriotyczny oraz techniczna koszulka biegowa z długim rękawem. Na jej piersiach znajdzie się orzeł znany z godła państwowego II Rzeczpospolitej i barwy narodowe. Medale rozdawane na mecie, poza wspomnianymi orłem i flagą na awersie, będą posiadały wizerunek wrocławskiego Starego Ratusza na rewersie. Zostaną wybite w kształcie zarysu konturów Stolicy Dolnego Śląska. Poza tym, za linią finiszu na biegaczy będzie czekała ciepła herbata oraz możliwość wzniesienia toastu za zdrowie Marszałka bezalkoholowym grzańcem.

Osoby, które nie wezmą udziału w biegu w roli zawodników, mogą skorzystać z atrakcji dodatkowych przygotowanych przez partnerów imprezy. Na placu Solnym, w pobliżu strefy startu i mety zlokalizowanej w Rynku, zostanie ustawiona wystawa historycznych fotografii, a przy trasie rozstawione będą punkty z inscenizacjami historycznymi. Chór odśpiewa pieśni patriotyczne.

Ze względów bezpieczeństwa w dniu biegu pojawią się zmiany komunikacyjne. Całość trasy zostanie wyłączona z ruchu od godz. 1611 listopada, choć okresowe utrudnienia pojawią się wcześniej. Zmiany potrwają maksymalnie do godz. 19.

Więcej szczegółów, regulamin biegu i informacje o utrudnieniach dostępne są na stronie www.wroclawmaraton.pl.

mat. prasowy


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce