Wrocław znów pobiegnie historycznie

 

Wrocław znów pobiegnie historycznie


Opublikowane w śr., 20/11/2013 - 14:23

Kilkanaście dni temu stolica Dolnego Śląska jak wiele innych polskich miast włączała się w biegowe obchody Narodowego Święta Niepodległości. W najbliższą sobotę w mieście odbędzie się kolejny bieg z historią w tle. 43. Bieg Chorążego przypomni uczestnikom bohaterów Powstania Listopadowego. 

W kolejnej odsłonie historycznego biegu organizatorzy pokusili się o zmianę trasy. Do pokonania będzie tym razem nie 3 km, ale 5,8 km. Trasa będzie nie tylko dłuższa, ale i bardziej terenowa, o profilu przełajowym. Bazą imprezy będzie plac apelowy Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych (ul. Piotra Czajkowskiego 109), sama rywalizacja będzie się toczyć na trasach biegowych WSOWL.     

Do biegu organizator zaprasza wszystkich chętnych (brak dolnego limitu wiekowego), w szczególności studentów dolnośląskich uczelni wyższych, rywalizujących w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej. Podczas biegu będzie można zdobyć kolejne punktu do klasyfikacji cyklu. Obok klasyfikacji open i ligi akademickiej, podczas biegu prowadzone będą też klasyfikacje drużynowe i kadry zawodowej (do 40 lat i powyżej)

Start do biegu wyznaczono na godz. 11:00. W godz. 9:00-10:45 w biurze zawodów przyjmowane będą zgłoszenia do biegu. Zapisu można dokonać także przez Internet. Nie ma opłaty startowej.

Regulamin imprezy

Zapisy

GR / www.biegamy.wroclaw.pl

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce