Września: 23 godziny biegania dla WOŚP. Dołączysz?

 

Września: 23 godziny biegania dla WOŚP. Dołączysz?


Opublikowane w śr., 07/01/2015 - 16:08

W najbliższy weekend we Wrześni odbędzie się piąta edycja 23-godzinnej Sztafety Po Światełko Do Nieba. Impreza dedykowana Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zakończy się pokazem sztucznych ogni oraz licytacją.

Czas trwania imprezy jest nieprzypadkowy. Biegacze spędzą na trasie 23 godziny w ramach 23 edycji finały WOŚP. Zgodnie z tradycja imprezy we Wrześni, roku na roku na rok i z każdą kolejną edycją „Orkiestry” czas ten wydłuża się. Przypomnijmy, że podczas pierwszej sztafety w 2011 roku bieg trwał „zaledwie” 19 godzin. Co w przypadku jeśli WOŚP będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej?

– Od początku chcieliśmy, żeby nasz bieg się wyróżniał. Miała to być sztafeta trwająca tyle, ile lat akurat będzie miała wtedy lat WOŚP. Podejmujemy już temat kolejnych edycji i myślimy o tym co dalej. Wstępnie przyjęliśmy, że zrobimy sztafetę 24 godzinną, a później... zastanowimy się co zrobić – opowiada Robert Klimczak z KB Kosynier Września, dyrektor oryginalnych zawodów.

Za ciągłość sztafety odpowiadają zawodnicy Klubu Biegacza Kosynier. Z roku na rok we Wrześni przybywa jednak biegaczy, którzy dbają o to, by trasa nie świeciła pustkami.

– Idea jest taka, że sztafeta musi trwać 23 godziny bez przerwy. Są jednak godziny trudniejsze ale i atrakcyjniejsze dla osób spoza klubu. Do tej pory była jedna lista naszych zawodników, na której się opieraliśmy, i to ona zapewniała ciągłość sztafecie. W tym roku utworzono jednak we Wrześni oddział grupy Night Runners, którzy też stworzyli swoją listę i zapewniają, że będą biegać non stop. Dodatkowo liczymy na gości, którzy przychodzą biegać kiedy chcą i mogą – wyjaśnia organizator. Fenomenem określa to, że ludzie przychodzą biegać w nocy, o 4 czy 5 rano. – W ciągu dnia przychodzą szkoły i osoby z Wrześni – dodaje Klimczak.

Bieg rozpocznie się w sobotę 10 stycznia o godzinie 21:00. Sygnał do startu da z telebimu sam dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Jerzy Owsiak. Sztafeta rozgrywana będzie na stadionie przy ul. Kaliskiej 2a. Zakończenie imprezy planowane jest na niedzielę 11 stycznia na godzinę 20:00, na efektowne „Światełko do nieba” które płonie o tej porze w całym kraju. W trakcie imprezy prowadzone będą licytacje, w tym ta najważniejsza - medalu z numerem „800”.

Zapisy do sztafety przyjmowane będą w dniu imprezy od godziny 19:00, jednak zgłosić się można w każdym momencie biegu. Opłata startowa to wrzucenie pieniędzy do puszki WOŚP w dowolnej kwocie. Jeśli będziemy chcieli otrzymać pamiątkowy medal z biegu, to za jego wykonanie będziemy musieli wnieść opłatę w wysokości 15 zł.

Na uczestników imprezy czekać będą szatnie, prysznice, hala sportowa z miejscami do spania oraz ciepłe posiłki i napoje.

23-godzinna Sztafeta Po Światełko Do Nieba we Wrześni w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce