Wybiegaj Krew i Szpik Janusza Bukowskiego imprezą roku w Warszawie? Głosuj!

 

Wybiegaj Krew i Szpik Janusza Bukowskiego imprezą roku w Warszawie? Głosuj!


Opublikowane w pon., 02/12/2019 - 20:52

Wybiegaj Krew i Szpik, nowa impreza sportowo-charytatywna zorganizowana w czerwcu przez biegacza i społecznika Janusza Bukowskiego, została nominowana do tytułu Sportowej Imprezy Roku w XX Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2019.

W święto Bożego Ciała, Janusz Bukowski i jego Stowarzyszenie „Dać Siebie Innym” zorganizowali na PGE Narodowym bieg propagujący honorowe oddawanie krwi i rejestrację w bazie dawców szpiku. Przyszło aż 1200 osób, choć nie było rywalizacji, pomiaru czasu i nagród. Każdy mógł przebiec, przejść lub pokonać na wózku od 1 do 5 km, tyle ile chciał lub mógł, po koronie stadionu.

– Jestem bardzo mile zaskoczony nominacją, nie sądziłem, że nasz pomysł zostanie tak doceniony – powiedział nam Janusz Bukowski, który do ubiegłego roku organizował Wybiegaj Sprawność, 3-krotnie nagrodzoną tytułem Imprezy Roku. – Bardzo się cieszę, że organizatorzy uznali imprezę za tak ważną społecznie.

(Nie)zwykły bieg, a jaka korzyść! Wybiegaj Krew i Szpik w Warszawie - impreza, która "jeszcze się nie skończyła" [ZDJĘCIA]

– Wybiegaj Krew i Szpik jest imprezą wyjątkową – dodał Janusz Bukowski – propagującą poprzez bieganie i happening rodzinny niezwykle ważne w tych czasach oddawanie krwi i szpiku. Dzięki temu możemy uratować niejedno ludzkie życie!

Założyciel Stowarzyszenia „Dać Siebie Innym” uważa, że warto było zorganizować imprezę na PGE Narodowym. – Z informacji przekazanych przez Narodowe Centrum Krwi wynika, że dzięki Wybiegaj Krew i Szpik ilość oddanej w kraju krwi wzrosła o 17 procent, czyli prawie tysiąc litrów, a ponad półtora tysiąca osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. To wielka, wymierna korzyść.

Wybiegaj Krew i Szpik miało być imprezą jednorazową, ale jej powodzenie sprawiło, że: – Biegniemy dalej! 11 czerwca 2020 r., znowu w Boże Ciało, spotykamy się ponownie i będzie to już impreza cykliczna. Skoro jest tak pożyteczna, to warto! – uważa Janusz Bukowski.

Głosowanie właśnie się rozpoczęło na stronie XX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Nominację w kategorii Impreza Roku otrzymały także inne wydarzenia biegowe: Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 1 Milę, Bieg po Nowe Życie, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji 3 Maja, Onko Bieg Razem po zdrowie, The Color Run.i Nocny 4F Półmaraton Praski. O głosy walczą z imprezami w futbolu amerykańskimi jeździectwie, judo, kolarstwie, koszykówce, piłce nożnej, szermierce i żużlu.

W dwóch pozostałych kategoriach: Najpopularniejszy Sportowiec Roku i Sportowa Drużyna Klubowa Roku, biegacze nie zdobyli żadnej nominacji.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom XX Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2019 roku odbędzie się 31 stycznia 2020 r. podczas tradycyjnej Gali Mistrzów Sportu Warszawy.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce