„Wybiegaj Sprawność” po raz trzeci Sportową Imprezą Roku w Warszawie! „Doceniliście bieg, który odbywa się z myślą o słabszych" [WIDEO]

 

„Wybiegaj Sprawność” po raz trzeci Sportową Imprezą Roku w Warszawie! „Doceniliście bieg, który odbywa się z myślą o słabszych" [WIDEO]


Opublikowane w pt., 22/02/2019 - 23:23

W piątkowy wieczór po raz dziewiętnasty rozdano nagrody w Plebiscycie Na Najlepszych Sportowców Warszawy. Wybór laureatów nie był łatwy, tak dla fanów stołecznego sportu, którzy oddawali swoje głosy jak i konkursowego jury, które te głosy weryfikowało.

- Mieliśmy trudne zadanie. 2018 r. był bardzo dobry dla stołecznych sportowców. Było z czego wybierać - mówił Tomasz Majewski, przewodniczący siedmioosobowej kapituły plebiscytu. Były kulomiot podkreślił, że warszawski plebiscyt jest jednym z najbardziej sprawiedliwych. Nagradzani sportowcy wybierani są zarówno przez kapitułę, jak i w głosowaniu internetowym.

Właśnie dzięki głosom warszawskich kibiców sportowych i biegaczy po raz trzeci charytatywny bieg „Wybiegaj Sprawność” został nagrodzony tytułem „Sportowa Impreza Roku”. To jedyna stołeczna impreza z takim osiągnięciem!

Wydarzenie organizowane przez 8 kolejnych lat przez Stowarzyszenie „Dać Siebie Innym” realizuje motto pomysłodawcy i organizatora Janusza Bukowskiego - „widzieć więcej niż czubek własnego nosa”. Dzięki tej imprezie zebrano aż 724 200 zł. Środki te zostały przeznaczone na liczne cele charytatywne.

Nagrodzona edycja biegu w 2018 r. pozwoliła zakupić 3 wózki, rowerek rehabilitacyjny, aparaty do masażu limfatycznego dla Ośrodka Hospicjum Domowe, przekazać darowizny pieniężne dla dwóch dziewczynek i wesprzeć zakup sprzętu dla kolarza ręcznego Rafała Mikołajczyka. Jeden bieg wystarczył, by zebrać 110 000 zł!

Chociaż każdego roku lista beneficjentów „Wybiegaj Sprawność” jest długa, Janusz Bukowski pozostaje skromnym człowiekiem. Za każdym razem jest szczerze zdziwiony, że jego działania są dostrzegane i doceniane.

- Chciałbym podziękować internautom. Tym wszystkim, którzy oddali głos, na tak niedostrzeganą imprezę. Mieli do wyboru wielkie imprezy, wsparte sponsorami i oprawą medialną. Takie, w których bierze udział kilka tysięcy zawodników, a oni zechcieli docenić bieg, który odbywa z myślą o słabszych, o niepełnosprawnych – podkreślił Janusz w rozmowie z naszym portalem bezpośrednio po odebraniu prestiżowej nagrody.

- Głosujący na „Wybiegaj Sprawność” to niezwykli ludzi, którzy nie odwracają się od osób z niepełnosprawnością, od chorych lub z jakiegoś powodu wykluczonych społecznie. Jestem im za to wdzięczny tym bardziej, że media się nami nie interesują. Na mecie Wybiegaj Sprawność nie czekają fotoreporterzy, dziennikarze nie nagrywają wywiadów, a jednak ludzie, biegacze, uczestnicy imprezy nas widzą i doceniają. To dla mnie niezwykle ważne – podkreślił sternik „Wybiegaj Sprawność”.

Podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu pojawił się jeszcze jeden aspekt biegowy. W kategorii Sportowa Osobowość Roku został nagrodzony Bogusław Mamiński, emerytowany długodystansowiec, dziewięciokrotny mistrz Polski na 5000m, 3000 m z przeszkodami i przełajach, wicemistrz świata i Europy, mistrz Igrzysk Przyjaźni, a obecnie organizator Biegnij Warszawo.

Plebiscyt po raz szósty wygrała Anita Włodarczyk.

Najlepszy Sportowiec Warszawy 2018 r.:

  1. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
  2. Zofia Klepacka (windsurfing)
  3. Agnieszka Kobus Zawojska (wioślarstwo)
  4. Aleksandra Mierzejewska (podnoszenie ciężarów)
  5. Radosław Kawęcki (pływanie)
  6. Bartosz Kwolek (siatkówka)
  7. Weronika Deresz, Joanna Dorociak (wioślarstwo)
  8. Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Maciej Zawojski (wioślarstwo)
  9. Iga Świątek (tenis)
  10. Patrycja Adamkiewicz (taekwondo)

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce