Wybierz dystans i pobiegnij dla Jerzego Kukuczki

 

Wybierz dystans i pobiegnij dla Jerzego Kukuczki


Opublikowane w śr., 02/10/2013 - 12:09

Pamięci wybitnego polskiego himalaisty, drugiego po Włochu Messnerze zdobywcy Korony Himalajów i Karakorum, poświęcony jest doroczny Maraton Kukuczki i Drużynowy Maraton Kukuczki w Katowicach. Szósta edycja imprezy organizowanej przez AZS AWF Katowice (Kukuczka jest patronem uczelni), odbędzie się tym razem nie w czerwcu, a 20 października.

Miejscem biegowej rywalizacji, ale przede wszystkim integracji będzie urokliwa Dolina Trzech Stawów. Do pokonania będzie pętla o długości 4181 m, z którą będzie można się zmierzyć w dowolnym wymiarze okrążeń. Maksymalny dystans biegu to właśnie maraton. – Trasa jest na pewno ciekawa, raczej płaska, w wielu fragmentach prowadzi przez las drogą asfaltową, przez co daje dużą frajdę z biegania – mówi Magdalena Banaszak z biura organizacyjnego zawodów, któremu szefuje August Jakubik, biegnący w tych dniach do... Watykanu.

Bieg Kukuczki, dedykowany studentom AZS AWF Katowice (w pierwszych odsłonach nawet jako część egzaminu sprawnościowego na tę uczelnię), od samego początku gromadzi setki miłośników biegania z całej Polski i zagranicy. W tym roku będzie podobnie. – Spodziewamy się ok. 500-600 zawodników – prognozuje Magdalena Banaszak. Podkreśla, że w biegu może wziąć w nim każdy chętny, także osoby niepełnoletnie (formuła 16+).

– Zwycięzców biegu wyłonimy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych. O cenne nagrody finansowe i medale zawalczą też 10-osobowe drużyny (w tym minimum 2 kobiety), które pokonają pełny, maratoński dystans – wyjaśnia organizator.

Zapisu do biegu można dokonać na oficjalnej witrynie imprezy lub też bezpośrednio w dniu zawodów.  W zależności od terminu zgłoszenia obowiązują dwie stawki wpisowego – 60 i 80 zł.

Trzy do wyboru

Bieg Kukuczki będzie jednym z punktów programu VI Katowickiego Festiwalu Biegowego, w ramach którego obędzie się również marsz nordic walking oraz bieg 24-godzinny w części otwartej oraz w randze mistrzostw kraju.

– Marsz dodaliśmy do programu imprezy na wyraźne życzenie jej uczestników. Poprowadzi tą samą trasą co bieg na maksymalnym dystansie półmaratonu. Natomiast bieg 24-godzinny odbędzie się w przeddzień Biegu Kukuczki na atestowanej pętli liczącej 2448 m. Już mamy blisko stu zarejestrowanych uczestników z kraju i zagranicy, w tym z Białorusi i Ukrainy, a telefony nie przestają dzwonić. Szykuje się więc nowy rekord zawodów – cieszy się Magdalena Banaszak.  

Wszystko wskazuje więc na to, że zmiana terminu z czerwcowy na październikowy, możliwie jak najbliższy dacie śmierci Jerzego Kukuczki (24 października), nie spowodowała zmniejszenia zainteresowania katowicką imprezą. Wręcz przeciwnie. – Obawiamy się trochę jesiennej pogody, ale  ufamy, że natura będzie naszym sprzymierzeńcem. Zapraszam do wspólnej zabawy w Katowicach – zachęca organizator.  

I my przyłączamy się do zaproszenia.

Oficjalna strona Biegu Kukuczki: www.biegkukuczki.pl/

Regulamin: http://www.biegkukuczki.pl/pl/maraton-kukuczki/2/p/

Rejestracja: http://www.biegkukuczki.pl/pl/formularz-zgloszeniowy/7/p/

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce