Wyjątkowy wirtualny 36. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy

 

Wyjątkowy wirtualny 36. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy


Opublikowane w wt., 19/01/2021 - 12:53

Wiele miejscowości w ostatni dzień starego roku zrezygnowało z tradycyjnie organizowanych Biegów Sylwestrowych. Tylko niektórzy podjęli się bardzo trudnego zadania organizacji takiego biegu w wersji wirtualnej. Do takich miast należała Trzebnica. To tutaj od wielu lat organizowany jest Uliczny Bieg Sylwestrowy. Na koniec ubiegłego roku miała się odbyć 36 edycja tego biegu. Organizatorzy Gmina Trzebnica oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy nie załamali rąk i przygotowali dla biegaczy wyjątkową edycję wirtualnej 36. edycji Ulicznego Biegu Sylwestrowego Trzebnica 2020.

- Zgłoszony uczestnik mógł odbyć swój bieg w terminie od 30 grudnia 2020 do pierwszego stycznia 2021 na dowolnej trasie w miejscu zamieszkania lub pobytu. Można było także pobiec po trasie Ulicznego Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy. Długość trasy biegu wynosiła 5 lub 10 km. Zachęcało także bardzo niskie wpisowe w kwocie 20 zł. Decyzję podjąłem bardzo szybko, zarejestrowałem się, opłaciłem startowe, przebiegłem 10 w całkiem dobrym czasie, wysłałem wynik oraz zdjęcie i czekałem na oficjalne wyniki biegu – opowiada Marek Podraza, uczestnik biegu Ambasador Festiwalu Biegowego.

Do biegu zarejestrowało się ponad 530 osób, oczywiście najwięcej z Trzebnicy. Tylko w grupie panów na dystansie 10 km wystartowało 250 biegaczy. Organizatorzy oprócz medali przygotowali też konkurs na najoryginalniejsze przebranie. Zdjęcia z biegu w przebraniu obowiązkowo z tegorocznym numerem startowym należało przesyłać do organizatorów.

- I tutaj czekała miła niespodzianka. Moja fotka załapała się do konkursu, co już było dużo sukcesem i dzięki polubieniom wygrała w konkursie, a nagrodę główną dostarczył kurier. Była ta bardzo fajna zabawa, dzięki której odnowiło się masę kontaktów i co najważniejsze udało się poznać nowych biegaczy, w tym biegaczkę Basię, z którą miałem okazję we wspaniałej atmosferze rywalizować o każde polubienie. Organizatorom należą się wielkie podziękowania za zorganizowanie w tak trudnych czasach tak wspaniałej i sympatycznej imprezy – dodaje nasz ambasador.

To nie koniec miłych niespodzianek. Bardzo szybko dotarły do nas piękne medale, a pan Marek Długozima  burmistrz Trzebnicy dorzucił jeszcze miłe podziękowanie i życzenia na Nowy Rok 2021. Okazuje się, że nawet w czasach pandemii można przygotować wspaniałą imprezę biegową, która zostanie na zawsze w pamięci i niewątpliwie zachęci do startu za rok w tym biegu, oby w samej Trzebnicy.

Wyniki oraz więcej informacji o biegu

https://www.facebook.com/BiegSylwestrowyTrzebnica

http://biegsylwestrowy.pro-run.pl/category/news/

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce