Wynik 7:30 w biegu na 5km ? to możliwe! O ile zjesz pączka

 

Wynik 7:30 w biegu na 5km ? to możliwe! O ile zjesz pączka


Opublikowane w śr., 17/10/2012 - 16:19

Jedzenie pączków raczej nikomu nie kojarzy się z dietą i zdrowym trybem życia. Niestety czasem ciężko jest sobie odmówić tej przyjemności. Jak zatem połączyć przyjemne z pożytecznym? Gotową odpowiedź na to pytanie mają organizatorzy biegu ?Donut Dash?, który odbył w sobotę 13 października w miejscowości Celina w stanie OHIO (USA). 

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"688","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"290","typeof":"foaf:Image","width":"400"}}]]

Podczas biegu na 5km uczestnicy mieli możliwość konsumpcji znanych amerykańskich pączków (donuts) na dwóch stacjach rozstawionych na trasie. Za każdego zjedzonego pączka biegaczom odliczano 2 minuty od ich końcowego wyniku. Zwycięzcą okazał się Chris Capoccia, który mimo, iż przebiegł 5 km w 33 minuty, to z uwagi na konsumpcję 13 pączków, osiągnął ostateczny wynik  7 min 30 sek.  Rekordzista biegu pochłonął aż 15 pączków, wśród kobiet jedna z uczestniczek skonsumowała ich aż 12 sztuk. 

Wielu biegaczy spróbowało startu w tym nietypowym konkursie z ciekawości lub, w przypadku biegaczy-weteranów, dla odmiany.  Dla jednego małżeństwa stanowił on?kompromis.  ?Żona od dawna chciała wziąć udział w biegu na 5km, a ja chciałem jeść pączki. Ta impreza pogodziła nas oboje?, powiedział Chris Rowland, biegacz z Tipp City.  
Z relacji wolontariuszy wiadomo, że  nikt się nie rozchorował. Bieg w takiej formule według organizatorów miał za zadanie osiągnąć dwa zasadnicze cele: zachęcić Amerykanów do aktywności fizycznej, ale też dostarczyć przy tym mnóstwa zabawy.

?Donut Dash? jest siostrzaną imprezą wyścigu kolarskiego ?Tour de Donut?, odbywającego się w stanie Ohio od 2007 r. , podczas którego kolarze również jedzą pączki.  W ciągu 5 lat popularność wyścigu znacznie wzrosła, na początku brało w nim udział ok. 100 uczestników, zaś w 2012 ponad 1300. Organizatorzy liczą na to, że bieg ?Donut Dush? stanie się jeszcze bardziej znany i lubiany, zwłaszcza, że w tegorocznej, pierwszej edycji,  biegaczy było łącznie ok. 400.   
Kto wie? Może kiedyś ?pączkowy bieg?  stanie się jedną z dyscyplin Festiwalu Biegowego w Krynicy?

Żródło: www.dailystandard.com oraz www.thedonutdash.com

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce