Wysowa-Zdrój: „Biathlon dla każdego” z międzynarodową obsadą i rekordową frekwencją


Opublikowane w pon., 17/06/2019 - 08:48

Park Zdrojowy w Wysowej-Zdroju w sobotę 15 czerwca już od godzin porannych tętnił sportowym życiem. Wszystko to za sprawą Wysowianki oraz Polskiego Związku Biathlonu, którzy już po raz czwarty organizowali sportowo-rekreacyjną imprezę o nazwie „Biathlon dla każdego”.

Do Wysowej - Zdroju przybyła m.in. Dagmara Gerasimuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu. Jednym z gości specjalnych tej edycji była Krystyna Guzik, wicemistrzyni świata w biegu pościgowym z 2013 roku, wielokrotna medalistka mistrzostw świata, uczestniczka igrzysk olimpijskich.

Zawody przeznaczone były dla wszystkich grup wiekowych. W tegorocznej edycji była także dodatkowa kategoria „Family CUP – w rodzinie siła". Każdy startujący miał za zadanie oddać po pięć strzałów z karabinka oraz przebiegnąć określony dystans w parku.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Wacław Furmanek, prezes zarządu Uzdrowiska Wysowa S.A oraz Dagmara Gerasimuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu. Dopisała pogoda i wyjątkowa frekwencja. Łącznie w zawodach strzelecko – biegowych wystartowało ponad 160 zawodników. Większość z Małopolski, Podkarpacia oraz pobliskiej Słowacji.

W zawodach startowali starsi, młodsi i całe rodziny. Rywalizacja była bardzo zacięta, a na wszystkich czekały okolicznościowe dyplomy, medale upominki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Wysowiankę. Każdy też otrzymał darmowy pakiet startowy.

- Jesteśmy pod wrażeniem. Rekordowa frekwencja i wspaniała atmosfera – to atuty tego wydania „Biathlonu dla każdego". Już podjęliśmy decyzję od dalszej współpracy z Polskim Związkiem Biathlonu, tak, że za rok impreza znów zawita do nas. W tym roku impreza miała charakter międzynarodowy i to również cieszy, bo pojawiła się duża liczba Słowaków – mówi prezes zarządu Uzdrowiska Wysowa S.A.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali:

Przedszkolaki:

  • Dziewczęta: 1. Klara Pająk, 2. Zofia Wojtarowicz i 3. Zoja Bochyńska,
  • Chłopcy: 1.Nikodem Kuś, 2. Marcin Radzik i 3. Bartosz Górski

K- 1: 1. Gaja Bochyńska, 2. Maja Karlak i 3. Jagoda Michalak,

M-1: 1. Antoni Kuś, 2. Filip Szymański, 3. Paweł Kusz,

K-2: 1. Amelia Jakieła, 2. Zuzanna Zając, 3. Sandra Turek,

M-2: 1. Sebastian Garbowski, 2. Piotr Turek, 3. Dardziński Benedykt,

K-3: 1. Martyna Okarma, 2. Martyna Patlewicz, 3. Julia Murdzek

M-3: 1. Kasjan Turek, 2. Mateusz Ferenc, 3. Jakub Gliński,

Open kobiety: 1. Monika Ferenc, 2. Emilia Sovicova, 3. Wioletta Gnutek,

Open mężczyźni: 1. Jakub Stec, 2. Martin Dutka, 3. Kacper Szpyrka.

- Rok temu byłem na tej imprezie po raz pierwszy. Bardzo się nam spodobało. W tym roku przyjechaliśmy większą grupą i wyjeżdżamy z sukcesami – powiedział nam Martin Dutka z Koszyc (Słowacja).

Pełne wyniki: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce