Wystartował Armageddon Challenge

 

Wystartował Armageddon Challenge


Opublikowane w pt., 22/04/2016 - 12:57

W miniony weekend na poligonie wojskowym w Górze Kalwarii odbyła się pierwsza edycja biegu ekstremalnego przez przeszkody - Armageddon Challenge. Dzięki efektom specjalnym, bojowej atmosferze, a także obecności członków wojskowego Stowarzyszenia FIA (Wierni w gotowości pod bronią) uczestnicy biegu mogli poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy. Bieg zorganizowano pod hasłem „Biegnę dla Stasia” - pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostały przekazane na cel charytatywny. Kolejna edycja Armageddon Challenge już 7 maja w Warszawie.

Armageddon Challenge to najbardziej ekstremalny i widowiskowy bieg z przeszkodami w Polsce. 150 uczestników biegu w Górze Kalwarii musiało zmierzyć się z trudną, 6-kilometrową trasą, pokonując piaszczyste wzniesienia i zbiegi, przedzierając się przez rzekę i czołgając przez bagno. Organizatorzy przygotowali także trudne do pokonania przeszkody i zadania: zasieki, rampę, ścianę płaczu, ścianę prostą, ścianę z opon, ścianę komandosa, szałas, spacer z pieskiem, bieg z workiem, bieg wulkanizatora, bieg po oponach, czy czołganie się pod siatką. 

Zmaganiom towarzyszyły efekty specjalne, m.in. wystrzały, dym, czy wybuchy ognia. 

Mimo rywalizacji, uczestnicy motywowali się i pomagali sobie nawzajem w dotarciu do mety. 

W biegu wzięli udział znani przedstawiciele świata sportu m.in. Mariusz Wach - bokser, posiadacz pasa WBC International oraz federacji TWBA w wadze ciężkiej, Paulina Polak Brañka - wielokrotna zdobywczyni podium w biegach ekstremalnych w Europie. Na imprezie pojawili się także przedstawiciele władz lokalnych: zastępca burmistrza Góry Kalwarii mgr inż. Jan Wysokiński oraz Wicestarosta Powiatu Piaseczyńskiego Arkadiusz Strzyżewski. Starostwo Powiatu było także fundatorem dodatkowych nagród dla zwycięzców.

Ideą biegów Armageddon Challenge jest nie tylko promocja zdrowego aktywnego trybu życia i zachęcanie do pokonywania własnych słabości. Głównym celem przeświecającym akcji jest pomoc najbardziej potrzebującym. Wszyscy uczestnicy biegu w Górze Kalwarii biegli dla półtorarocznego Stasia, cierpiącego na nieuleczalną chorobę genetyczną - rdzeniowy zanik mięśni. Choroba chłopca wymaga specjalistycznego leczenia poza granicami Polski. Środki zebrane podczas pierwszej edycji Armageddon Challenge zostaną przeznaczone na innowacyjną terapię dla Stasia.

Armageddon Challenge nie jest przeznaczony wyłącznie dla miłośników ekstremalnej rozrywki. To także rozrywka dla całej rodziny. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji także dla obserwatorów biegu, m.in. strefę zabaw dla dzieci, pokazy grupy trenującej cross fit Street Workout Hussars. Ze sceny do walki zagrzewali Wojtek Kaczmarczyk oraz Marcin Maciejewski, znani z licznych programów telewizyjnych. O bezpieczeństwo uczestników zadbała profesjonalna firma medyczna, dwie karetki, trzy zespoły ratownicze, dwa zastępy straży pożarnej i ponad 30 wolontariuszy.

Kolejna edycja Armageddon Challenge odbędzie się już 7 maja w Mysiadle pod Warszawą. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji i ekstremalnych doznań. Celem kolejnego biegu będzie również pomoc najbardziej potrzebującym.

Armageddon Challange w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce