Wystartował jelczańsko-oławski ZiMNaR

 

Wystartował jelczańsko-oławski ZiMNaR


Opublikowane w pon., 13/01/2014 - 12:23

Za nami już dwie rundy jelczańsko-oławskiego Zimowego Maratonu Na Raty ZiMNaR. O podsumowanie inauguracyjnych zawodów poprosiliśmy Arkadiusza Tołłoczkę, dyrektora cyklu i Ambasadora naszego Festiwalu.

I etap (4 stycznia, Jelcz-Laskowice)

Aż 231 zawodników stanęło na starcie 6. edycji jelczańsko-oławskiego Zimowego Maratonu Na Raty ZiMNaR. Dobra, słoneczna pogoda, bardziej wiosenno-jesienna niż zimowa i rosnąca popularność biegania przyciągnęła na start rekordową liczbę uczestników – relacjonuje z Jelcza-Laskowic Arkadiusz Tołłoczko, dyrektor cyklu.

Oprócz frekwencji bardzo zaskoczył też poziom zawodów. Aż 9 osób dobiegło do mety z czasem poniżej 23 minut a kolejnych 7 złamało granicę 24 minut. Zapowiada się ostra rywalizacja. I tym razem w ZiMNaRze nie zabrakło miłośników marszów z kijkami-18 osób.

Zwyciężył Grzegorz Kiełczewski (0:21:10), który już dwa razy wygrał cały nasz cykl biegów (2010 i 2011). W tym roku Pan Grzegorz ma wyjątkowo mocną konkurencję. Ze stratą zaledwie 7 sekund do mety dobiegł Rafał Tyburek z Oławy a po nim, na mecie zameldowali się kolejno Przemysław Gancarz (0:21:39), Paweł Rak (0:21:43) oraz Piotr Spaliński (0:22:03).

Wśród pań tryumfowała Agata Litwin z Wrocławia (0:24:58), druga była Joanna Bartoszek-Kunecka (0:27:18), następnie do mety dobiegły Dorota Burdelak (0:28:39) i Zuzanna Marek (0:28:41). Piąta wśród pań była Alicja Baran z Oławy.

W kategorii Nordic Walking wygrali Bogdan Grygorowicz z Lubina (0:41:10) i Katarzyna Rak z Oleśnicy (0:48:13).

II etap (11 stycznia, Oława)

Tym razem spotkaliśmy się na trasie w Oławie. Zawodnicy biorący udział w marszu Nordic Walking wystartowali o godzinie 10:30, a biegacze ruszyli na trasę o 11:00. Przed zawodami wylosowaliśmy, podobnie jak w minionym tygodniu, wejściówki na Półmaraton Ślężański i bieg na 10 km, organizowany przez fundację Wroactive 16 marca we Wrocławiu.

W niedzielnym biegu i marszu z kijkami wystartowało łącznie 237 zawodników i zawodniczek. To o 5 osób więcej niż w pierwszej rundzie, mamy kolejny rekord frekwencji na pojedynczym etapie. Do naszego cyklu dołączyło kolejnych 35 osób - wydaliśmy 265-ty numer startowy.

Na Oławskiej trasie jak zwykle biegło się szybciej niż w Jelczu-Laskowicach. Tradycyjnie było trochę błota, było też zdecydowanie chłodniej niż tydzień temu i cały czas wiał dość silny wiatr. Po biegu na zawodników jak zawsze czekała ciepła herbata.

Mamy nadzieję, że wszystkim biegło się dobrze. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie dziękujemy za udział i już zapraszamy na kolejny bieg. Wciąż można dołączyć do naszych zawodów, choć dystans maratonu dopełnić trzeba będzie już we własnym zakresie, poza klasyfikacją cyklu.

18 stycznia biegamy w Jelczu-Laskowicach. Biegacze startują o godzinie 11:00, nordic walkerzy o 10:30. Prosimy o parkowanie aut na parkingu przed lasem (po prawej stronie drogi). Za parkowanie na drodze można otrzymać mandat.

Arkadiusz Tołłoczko, dyrektor jelczańsko-oławskiego Zimowego Maratonu Na Raty ZiMNaR., Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój.

Festiwal Biegowy jest partnerem jelczańsko-oławskiego Zimowego Maratonu Na Raty ZiMNaR.

Oficjalna strona cyklu:

http://www.klub-biegacza.olawa.pl

 

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce