Wyzwól pozytywną energię w Kozienicach

 

Wyzwól pozytywną energię w Kozienicach


Opublikowane w śr., 09/10/2013 - 15:47

Energetyczna Dycha w KozienicachBieganie to jeden z najlepszych sposobów na rozładowanie negatywnej energii i wyzwolenie tej pozytywnej. Doskonale wiedzą o tym organizatorzy Energetycznej Dychy, która w najbliższą sobotę po raz pierwszy zostanie rozegrana w Kozienicach.

– Wydzielające się podczas biegania endorfiny nie bez przyczyny nazywane są hormonami szczęścia. Chcemy, by poczuło je jak najwięcej ludzi – mówi Tomasz Szewczyk, dyrektor biegu w Kozienicach, który, tak jak organizowany tu od niedawna Bieg Zygmunta Starego, ma rozruszać tę mazowiecką miejscowość. – I uwolnić pozytywną energię, nie tylko biegową – podkreśla pomysłodawca imprezy.

Do udziału w imprezie organizator zaprasza też osoby biegające regularnie. I regularnie startujące. – Jeśli więc bieganie sprawia Ci przyjemność, start w zawodach wywołuje pozytywne napięcie, meta oznacza dla Ciebie radość i satysfakcję, a zmęczenie wydaje się mniejsze, niż duma z tego, co osiągnąłeś, nasz bieg jest właśnie dla Ciebie – zachęca Tomasz Szewczyk. 

Bieg zagości na malowniczych terenach nadwiślanych. Atestowana trasa (!) poprowadzi biegaczy przez takie miejscowości jak Cudów, Piotrkowice, Majdany, Opatkowice. Bazą imprezy będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kozienicach. – Nagrody rozdamy zaś w Amfiteatrze – uzupełnia szef zawodów.

Na liście startowej kozienickiej dychy widnieje już 150 nazwisk. Kolejna setka osób nie dopełniła jeszcze wszystkich formalności. Frekwencja debiutanckiej imprezy zapowiada się wręcz znakomicie. A może być jeszcze lepiej, bo do biegu będzie można się zapisać także przed startem. Organizator, którym jest, jak mówi Tomasz Szewczyk „grupa zapaleńców biegowych z Kozienic i okolic”, cieszy się z szerokiego zainteresowania imprezą.

Z uwagi na organizacyjny debiut prosi jednak o wyrozumiałość. – Bardzo się cieszę z szerokiego zainteresowania nasza imprezą, z drugiej troszkę się… niepokoję. Staramy się jak najlepiej przygotować zawody, korzystamy m.in. z doświadczeń p. Tadeusza Kraski, prezesa Stowarzyszenia Biegiem Radom i życzliwych porad Marka Dudzińskiego, redaktora naczelnego Runner's World. Ale jeśli zdarzą się problemy, proszę o wyrozumiałość – mówi Tomasz Szewczyk. 

– Do zobaczenia w sobotę! – zachęca.     

Oficjalna strona zwodów:

http://www.ewsa.pl/bieg

Regulamin:

http://www.ewsa.pl/sport/site/app-site.php?module=page&cmd=display&page_file=rule.htm

Rejestracja:

W dniu biegu w biurze organizacyjnym, wpisowe 35 zł.

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce