Wzorowa organizacja i rewelacyjna pogoda atutami 9.Biegu Zośki Turosz w Leżajsku

 

Wzorowa organizacja i rewelacyjna pogoda atutami 9.Biegu Zośki Turosz w Leżajsku


Opublikowane w śr., 31/05/2023 - 21:51

W sobotę 27 maja w Leżajsku odbyła się dziewiąta edycja Biegu Zośki Turosz o Puchar Burmistrza Leżajska. Start i meta będą zlokalizowane były przed Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. O godzinie 10 nastąpił start do biegu głównego na 15 km, tuż po biegaczach na trasę wyruszyli miłośnicy nordic walking. Następnie odbyły się zawody biegowe dla dzieci i młodzieży na krótszych dystansach. Na imprezie obecna była także pani Zofia Turosz.

- Po raz pierwszy miałem okazję wystartować w tym biegu i już na wstępnie urzekła mnie wspaniała organizacja imprezy. Parkingi w rejonie startu, bardzo sprawne biuro zawodów z toaletami, depozytem, a nawet kawą i herbatą i bogate pakiety startowe. Wspaniała atmosfera towarzyszyła już od pierwszych kontaktów z organizatorami. Trasa biegu wiodła po pięknym sosnowym lesie, ścieżką Ostoja Bobrowa w cieniu, tylko kawałek na początku i pod koniec towarzyszył nam asfalt, nie brakowało punktów z wodą i poczęstunkiem. Na ulicach Leżajska nie brakowało kibiców, którzy mocno nas dopingowali. Na mecie czekały na nas nie tylko medale, ale i owoce, woda i gorący posiłek. Tuż po wręczeniu nagród odbyło się losowanie nagród, a organizatorzy przygotowali ich dość dużo zarówno dla dzieci jak i dorosłych – komentuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Najszybciej trasę biegu pokonał Wojciech Pelczar z m. Jedlicze z czasem 00:53:36, a wśród pań Patrycja Surowiec z Rzeszowa z czasem 01:01:57 W nordic walking zwyciężył Marek Pasierb z Rzeszowa i Marta Łukowska z Jastkowic. Oprócz głównych zawodów odbyły się biegi uliczne dla dzieci i młodzieży. Wszystkich sportowców dopingowała obecna na zawodach Zofia Turosz.

Przypomnijmy, że Zofia Turosz (rocznik 1938) startowała we Włókniarzu Rakszawa, Unii Nowa Sarzyna, Resovii i Starcie Cepelii Leżajsk. Brała udział w maratonach (III miejsce w MP w 1983 roku), ultramaratonach. Startowała w maratonach m.in. w Nowym Jorku, Bostonie, Los Angeles. W 1988 zdobyła mistrzostwo USA w biegu ulicznym na 10 km w kategorii masters. Tytuł obroniła rok później.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

 

Wyniki biegu: https://biegzoskiturosz.pl/wp-content/uploads/2023/05/wyniki2023.pdf?fbclid=IwAR1NcqPLZccJg5XQ_wID4K3oSXQ52KjIqeqAmJh7BNjm18P2wc_T0q0lhnI

Wyniki nordic walking: https://biegzoskiturosz.pl/wp-content/uploads/2023/05/nw2023.pdf?fbclid=IwAR1KvSvRVq59Un64VoLok7RGMT5vatZfoo7Gr5MJBzsUUl9xbLtjxtAoOLA

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce