X Ostatni Bieg Czernicki

 

X Ostatni Bieg Czernicki


Opublikowane w pon., 03/06/2024 - 15:08

W czwartek 30 maja odbył się jubileuszowy a zarazem ostatni bieg uliczny w Czernicy. Do wyboru były dwa dystanse 5 km i 10 km. Dodatkowo na dystansie 1 km mogły rywalizować dzieci. Imprezie biegowej towarzyszył Piknik historyczny. 

W tym dniu nie bardzo miałam ochotę na bieg w zawodach. Jednakże była to ostatnia edycja więc szkoda było ją pominąć jak od 2017 biorę w nim udział. Zdecydowałam się na dystans 10 km. Chciałam sprawdzić jak mi się pobiegnie bez wózka z dzieckiem ( poprzednie 2 edycje tak biegłam).

 

Punktualnie o 17 ruszyliśmy w trasę. Było bardzo gorąco. Na szczęście co 2-3 km był jakiś punkt z wodą (albo od organizatorów albo od mieszkańców). Trasa była dobrze oznaczona i zabezpieczona więc nikt nie mógł się pogubić.

Na metę dotarłam jako 3 kobieta. Czas miałam o 2,5 minuty lepszy niż w poprzednim roku więc bieg z wózkiem jednak coś spowolnił. Albo kondycja się polepszyła jak kto woli.

 

No cóż... Poleciłabym tą imprezę bo to chyba jedyna tak (albo z nielicznych) organizowana w Boże Ciało.... Niestety ale była to ostatnia okazja brać w niej udział a szkoda.

Roksana Orzyszek, Ambasadorka Festiwalu Biegowego
fot. archiwum ambasadora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce