X Sztafetowy Bieg Par 7.06.2024

 

X Sztafetowy Bieg Par 7.06.2024


Opublikowane w śr., 12/06/2024 - 13:04

Myślę, ze dla organizatorów biegu nie ma lepszej nagrody niż biegacze powracający na kolejne edycje zawodów. I tak po raz czwarty wystartowałam w Sztafetowym Biegu Par w Siemianowicach Śląskich.

Chodzi o to aby w formule kobieta-mężczyzna, przez godzinę wykręcić jak najwięcej kółek na bieżni 400m, przy założeniu, że każda z osób musi zrobić przynajmniej 10 kółek.

 

Tym razem z Dominikiem z STG Sosnowiec, spróbowaliśmy swoich sił w tym wyzwaniu. Jak zawsze organizatorzy nie zawiedli. Świetna organizacja, pakiet startowy i pyszne drożdżówki z herbatką. Na starcie pojawiło się wielu znajomych- w tym roku również mój mąż! Oczywiście wiele znajomych twarzy z poprzednich edycji.

w tym roku nastąpiła zmiana i bieg otwierały Panie- albo szybka zmiana po 200m albo 600m. To była duża zmiana i dla mnie niekorzystna, jednak wolę jak Panowie się męczą na początku.

 

Co do naszego startu daliśmy z siebie naprawdę wszystko. Pogoda jak zwykle na tym wydarzeniu „dopisała”- słońce i parno! A my przez całą godzinę walczyliśmy z własnymi słabościami i bieżnią która z każdym kółkiem wydawała się coraz dłuższa a czas pędził jak szalony. Ze swojej strony dołożyłam 16 kółek i jest progres w stosunku do roku poprzedniego. Natomiast ciągle gonię formę sprzed kontuzji.

W czerwcu to mój jedyny start, czas przygotowywać się do startu sezony już w sierpniu!

Sandra Pawlik-Niedziela, Ambasadorka Festiwalu Biegowego
fot. archiwum aurota

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce