XIII Bieg Koziołków pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle 27.05.2023

 

XIII Bieg Koziołków pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle 27.05.2023


Opublikowane w śr., 31/05/2023 - 22:42

W sobotę obraliśmy troszkę dalszy kierunek biegu bo Kędzierzyn Koźle. Korzystając z okazji, że podczas biegu odbywały się też biegi dzieci, zapisałam Natana i Alana aby również mogli uczestniczyć w tym biegu.

To nasza pierwsza edycja tych zawodów i stwierdzam, że mam ostatnio niesamowite szczęście do wybierania zawodów na 5km. Udało nam się zaparkować tuż przy linii startu. Od razu udaliśmy się do biura zawodów po odbiór nr startowych dla dzieci oraz dla mnie. Biuro działało bardzo sprawnie, dostaliśmy numery startowe dla dzieci oraz pakiet na mój bieg.

Do startu biegu dziecięcego mieliśmy jeszcze sporo czasu więc był czas na spacer. Punktualnie o godzinie 16 wystartowały biegi dziecięce. Najpierw najmłodsi rocznik 2019 i młodsi wraz z rodzicami. Następnie pora na Alana rocznik 2018 bieg na 80m, tutaj mali sportowcy startowali już bez rodziców. Najpierw krótka rozgrzewka i mali sprinterzy pobiegli po swoje wyjątkowe medale. Chwilę później rocznik 2017 a następnie rocznik Natana czyli 2016. 7latki miały do pokonania dystans 150m. Razem z Kamilem jesteśmy bardzo dumni z naszych małych biegaczy. Dla najmłodszych przygotowany był poczęstunek po biegu z którego oczywiście mali biegacze chętnie skorzystali.

Pozostało oczekiwanie na mój start. Do wyboru były dwa dystanse 5km- jedna pętla lub 10 km- dwie pętle. Jak już pisałam wybrałam 5km, natomiast na dystansie 10km spotkałam teamowych kumpli W pogoni za duchem. O godzinie 18 nastąpił start obu dystansów. Trasa była rewelacyjnie zabezpieczona, była woda na trasie oraz ze względu na pogodę dwa zraszacze. Oczywiście nie zabrakło kibiców którzy dzielnie wspierali biegaczy na trasie. Ja miałam nawet trzech swoich prywatnych. Idealnie miejsce do pościgania i życiówki- które padły wśród duchów u Jerrego i Justyny. Brawo! U mnie bardzo równy bieg z którego jestem bardzo zadowolona, idę dalej po swoje <3 

Sandra Pawlik-Niedziela, Ambasadorka Festiwalu Biegowego
Fot. Archiwum Ambasadorki

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce