XIV Szóstka Pogorii 12.05.2024

 

XIV Szóstka Pogorii 12.05.2024


Opublikowane w pon., 13/05/2024 - 15:21

XIV Szóstka Pogorii jest to już piąta edycja w której biorę udział! Mówi to samo za siebie- impreza na którą rok w rok powracam w miarę możliwości. Przypomnę zawody organizowane są przez Pogoria Biega na dystansie 5km ze startu indywidualnego (zawodnicy startują co 15 sek) wokół zbiornika wodnego Pogoria 3.

Nie ma sensu abym po raz kolejny rozpisywała się o moim starcie w tej imprezie. Podsumuję krótko- wspaniale biegać u siebie, na własnym podwórku bo przecież to tutaj biegamy z grupą W pogoni za duchem <3 cała masa znajomych z grupy i nie tylko, więc lubię tam wracać. A dodatkowo w tym roku biegłam z mężem :) 

 

W tym roku skupię się na organizacji i ocenie zawodów.

Zacznijmy od zapisów które odbywają się poprzez pomiaru czasu a I termin – do dnia 21 kwietnia 2024 r. - 55 zł od osoby. Obecnie jest to jedna z lepszych opłat startowych. W tym roku w ramach pakiety mieliśmy nr startowy, pamiątkowy medal, buff lub opaska od sponsora Brembo oraz zapach do samochodu od Tandem! Całkiem nieźle. Plus rzeczy których gołym okiem nie widać- przede wszystkim cała organizacja, opieka medyczna i pomiar czasu- który ma wyjątkowo dużo pracy przy starcie indywidualnym.

Biuro zawodów czynne od godziny 8:00 a start podzielony na fale co 30minut. W ubiegłych latach kolejność startu była ustalana na podstawie deklarowanego czasu na 10km- co uważam było lepszym pomysłem. 

 

Strefa startu jest umiejscowiona 1km od biura zawodów. Starter wypuszcza zawodników co 15sek. Cała trasa jest zabezpieczona przez wolontariuszy oraz niezawodny team Pogoria Biega, co 1km jest oznaczenie trasy z dopiskiem PZLA czyli trasa posiada atest na 5km! Można robić życiówki a trasa ku temu sprzyja- 100% idealnego asfaltu, niemal płasko. Piękna oprawa i wspaniała meta z wydzieloną strefą zawodników. W mojej ocenie jeden z piękniejszych medali! 
Na mecie oczywiście czeka woda na zawodników :) losowanie- jest, dekoracja- jest! Czego chcieć więcej? Za rok wracamy!

Sandra Pawlik- Niedziela, Ambasadorka Festiwalu Biegowego
fot. archiwum autorki

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce