XV Jubileuszowy Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego za nami

 

XV Jubileuszowy Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego za nami


Opublikowane w czw., 27/10/2022 - 14:46

XV Jubileuszowy Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego za nami

W sobotę 22 października Lipinkach obył się Jubileuszowy XV Bieg Uliczny im. Kazimierza Świerzowskiego. Przy pięknej pogodzie ponad setka biegaczy zgłosiła się do udziału w tej prestiżowej imprezie biegowej. Start odbył się tradycyjnie w centrum Lipinek. Mężczyźni pobiegli na dystansie 10 km, a kobiety miały do pokonania 5 km. Taki sam dystans 5 km przygotowano dla juniorów i juniorek.

- Biegaczom w tym roku dopisała idealna pogoda. Otwarcia zawodów dokonał wójt gminy Lipinki Czesław Rakoczy oraz główny organizator biegu Tomasz Świerzowski. Na zwycięzców poszczególnych klasyfikacji czekały nagrody pieniężne, a triumfatorzy w kategoriach wiekowych i innych otrzymali nagrody rzeczowe – informuje Bartosz Świątkowski, prezes ULKS Lipinki.

Z dystansem 10 kilometrów najlepiej poradził sobie Andrzej Starżyński reprezentujący UMCS Lublin z czasem 31,37 minut, który po raz pierwszy przyjechał do Lipinek. Drugi linie mety minął Sylwester Lepiarz, a trzeci był pochodzący z Krygu Tomasz Pociecha. Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego przed zawodniczkami ULKS Lipinki Pauliną Kicilińską i Anną Wojną.

- Wygrywałam też w poprzednich edycjach biegu w Lipinkach. Znałam trasę i biegło się znakomicie. Rywalizacja była dość zacięta, bo obie zawodniczki z Lipinek walczyły do końca - mówi Katarzyna Albrycht.

Wśród juniorów zwyciężył Jakub Chudzik z UKS Tiki Taka Kolbuszowa z wynikiem 17:37.7. Drugie miejsce zajął Piotr Rojek z czasem 19:20.9, a trzeci linię mety przekroczył zawodnik ULKS Lipinki Kacper Szarłowicz z czasem 19:41.9. Nie zabrakło też nagród dla najlepszych zawodników z terenu gminy Lipinki oraz biegających małżeństw. W tej bardzo ciekawej kategorii zwyciężyli państwo Małgorzata i Artur Rogozińscy z Binarowej reprezentujący Ultra Zabiegany.

- Uczestniczymy w wielu biegach na terenie Polski i tylko w Lipinkach prowadzona jest taka klasyfikacja dla najlepszych małżeństw. To bardzo miło, że docenia się biegające małżeństwa - powiedzieli nam Małgorzata i Artur Rogozińscy z Binarowej.

- W Lipinkach biegłem już kolejny raz. Bardzo fajna i atestowana trasa i jak co roku doborowe towarzystwo do biegania. Po biegu dla wszystkich uczestników zawodów czekał gorący posiłek oraz słynny bigos, a następnie odbyło się uroczyste zakończenie imprezy. Tuż przed wręczeniem pucharów i nagród z okazji 15 – lecia klubu odbyło się losowanie 15 nagród dla uczestników biegu. Szczęście mi dopisało, bo jedna trafiła do moich rąk – podkreśla Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Przedstawiciele ULKS Lipinki, główni organizatorzy zawodów, Anna Wojna i Tomasz Świerzowski podziękowali za udział wszystkim zawodnikom, a sponsorom wręczyli okolicznościowe grawertony.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce