XVIII Międzynarodowy Bieg Uliczny w Bydlinie

Opublikowane w pon., 26/11/2012 - 17:29

125 zawodniczek i zawodników, przy pięknej słonecznej pogodzie ( plus 15 stopni Celsjusza) przystąpiło do biegu o wieloletniej tradycji - XVIII Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Bydlinie, który odbył się 11 listopada.

Trasa liczyła 12 km dla mężczyzn, a dla kobiet 8km. Cieszy duża ilość biegających dzieci i młodzieży oraz to że w niewielkiej miejscowości można organizować corocznie tak udane zawody - relacjonuje Rafał Krzemień.

Jak mówią ścigacze - była mocna ''paka''. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Gortel, przed Ewą Brych Pająk oraz Moniką Kaperą a mężczyzn najlepszy młodzieżowiec ostatnich lat w Polsce Łukasz Oślizło, przed medalistą tegorocznych Mistrzostw Polski w maratonie Piotrem Pałką. Trzecie miejsce zajął Łukasz Wrona.

W kategorii M4 pierwsze miejsce zajął Rafał Krzemień, ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy - Zdrój. Drugi w tej kategorii był Jacek Kasprzyk (rekord życiowy w maratonie 2.11).

Rafał Krzemień jest Ambasadorem Festiwalu Biegowego.