XXIV Mały Maraton Złotnicki: Kameralnie i ku pamięci

 

XXIV Mały Maraton Złotnicki: Kameralnie i ku pamięci


Opublikowane w pt., 15/11/2013 - 09:32

Park Złotnicki we Wrocławiu

Mały Maraton Złotnicki to kameralna, ale bardzo lubiana impreza biegowa we Wrocławiu. Nie tylko ze względów czysto sportowych czy integracyjnych, ale i społecznych, bo upamiętnia postać jednego z najbardziej zasłużonych ludzi dla sportu dzieci i młodzieży w tej części kraju - Wiesława Prystupy. I promuje wartości, które przyświecały jego życiu. Kolejna jego edycja odbędzie się już w sobotę 16 listopada.

Nazwa imprezy nie obejmuje wszystkiego - w programie imprezy znalazło się bowiem kilkanaście biegów. Po urokliwych o tej porze roku alejkach Parku Złotnickiego będzie można pobiec na ok. 4200-metrowej trasie biegu open, lub też na dystansach od 600 do 1200 m w biegach towarzyszących. Te ostatnie, przygotowywane przez SKS „Złotniczanie”, dedykowane są młodzieży szkolnej.

Bieg główny organizuje Wrocławski Klub Biegacza „PIAST”. Na mecie dla wszystkich zawodników gwarantuje pamiątkowy upominek oraz pyszną grochówkę, a dla najszybszych (także w kategoriach wiekowych) dodatkowe trofea.

Zapisy online to Małego Maratonu Złotnickiego już się zakończyły, ale do zawodów będzie można zgłosić się jeszcze „na miejscu”. Wpisowe do biegu głównego to 20 zł (dla członków WKB Piast opłata wynosi 10zł). W biegach młodzieżowych wpisowego nie ma. Ponieważ trasa biegów podatna jest na zmiany pogody, wszystkich chętnym biegaczom sugerujemy przygotowanie odpowiedniego obuwia.

Start do biegu głównego zaplanowano na godz. 14:00, biegi młodzieżowe rozpoczną się 2 godziny wcześniej.

Wrocławska impreza dedykowana jest pamięci Wiesława Prystupy. Ten zasłużony animator sportu i wychowawca młodzieży szkolnej w Złotnikach, nauczyciel (także w funkcji dyrektora) i społecznik, niezłomny organizator obozów i imprez sportowych (w 1987 r. zainicjował Złotnickie Biegi Przełajowe, rok później Mały Maraton Złotnicki), zginął w 2006 r. w katastrofie hali Międzynarodowych Targów Katowickich, gdzie pojechał jako przewodniczącego Związku Gołębiarskiego we Wrocławiu.     

Regulamin

GR / wsp. www.biegamy.wroclaw.pl

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce