Z Zakopanego do Świnoujścia charytatywnie. Ultramaratończyk pomoże małemu Antkowi


Opublikowane w pt., 15/03/2019 - 09:43

Antek Smorawski ma 11 lat, miopatię, zespół Dandy Walkera, astmę oskrzelową, kamicę nerkową i torbiel w mózgu. Ma też marzenia. Chciałby pływać, grać w szafy i na pianinie. Chciałby podróżować i odwiedzić Los Angeles, bawić się i mieć przyjaciół.

Do tego wszystkiego potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitację. Na szczęście, jedno z marzeń jedenastolatka można uznać za spełnione. Ma przyjaciela.

„Jest sportowcem (nie takim zawodowym, ale dla mnie jest sportowcem z krwi i kości). Biega... dużo biega i daleko. To mój przyjaciel i jak to prawdziwi przyjaciele mają w naturze - chce mi pomagać. Dlatego zrobi coś niesamowicie wyjątkowego”

- napisał na swoim profilu Antek, przedstawiając Radosława Spychałę, piątego zawodnika ubiegłorocznego GWINTu.

Radosław Spychała, który zaczął biegać po trzydziestce z myślą o zdrowiu, rzeczywiście zamierza zrobić „coś niesamowicie wyjątkowego” i na początku czerwca rozpocznie bieg z Zakopanego do Świnoujścia. Dystans ok. 900 km zamierza przebiec w ciągu 9-10 dni. W pierwszym dniu pokona 90 km z Zakopanego do Wadowic. Najdłuższy odcinek będzie liczył ok. 120 km i poprowadzi z Borka Wielkopolskiego do Dobrojewa.

Radek Spychała startuje w biegach na różnych dystansach od 2010 r. Jednak „Bieg dla Antka - Zabiegać Miopatię” będzie jego największym biegowym przedsięwzięciem i posłuży zachęceniu sponsorów do wpłat pieniędzy na konto fundacji, która opiekuje się Antkiem.

Szczegóły przedsięwzięcia będzie można śledzić TUTAJ. Tam też znajdą się informacje, jak pomóc finansowo i jak dołączyć do biegu Radka.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce