Z zalewu na trasę. Gorący Sylwester w Mysłowicach

 

Z zalewu na trasę. Gorący Sylwester w Mysłowicach


Opublikowane w czw., 11/12/2014 - 13:52

W ostatni dzień roku członkowie Mysłowickiego Klubu Biegacza „No.1” postanowili spędzić oczywiście na biegowo. Dokładnie w południe 31 grudnia staną na starcie 4-kilometrowego biegu wokół mysłowickiego zalewu Hubertus. Będzie to druga edycja Towarzyskiego Biegu Sylwestrowego.

Tradycyjnie przed biegiem organizatorzy zapraszają do wspólnego morsowania. Akces to zimowej kąpieli i samego biegu może zgłosić każdy chętny, niezależnie od wieku i doświadczeń w tym zakresie. – Zarówno dzieci, jak i dorośli, znajdą coś dla siebie – zapewnia Rafał Kontowicz, organizator biegu i prezes biegowego stowarzyszenia z Mysłowic.

– Zapisy do biegu odbywają się u nas bezpośrednio przed startem w biurze zawodów. W tym roku będzie usytuowane będzie ono w restauracji przy zalewie Hubertus. Nie ma opłat i limitów uczestników, wszyscy otrzymają swoje numery startowe – informuje nasz rozmówca. Dodaje, że trasa wokół zalewu to stałe miejsce treningów i morsowań członków klubu.

Start dorosłych poprzedzą starty dzieci na dystansach od 250m, w zależności od wieku. – Na naszych biegach starty dzieci są nieodłączną częścią programu – podkreśla Rafał Kontowicz.

– Nasza impreza to kameralny, towarzyski bieg, gdzie bawimy się, przebieramy. Na mecie czekać będą ciepłe napoje, słodkie przekąski i lampka szampana, którym biegacze wzniosą sylwestrowy toast. Finałem imprezy będzie wspólne, pamiątkowe zdjęcie – wyjaśnia organizator.

Mysłowicki Klub Biegacza No.1., ma w swoim dorobku m.in. cykl imprez zwany Mysłowicką Ligą Crossową. Jak już wiecie z naszych łamów, zawodnicy biegają tu po torze motocrossowym. Znając kulisy tej imprezy już żałujemy, że Sylwestra spędzamy w innych miejscach.

KR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce