Zabiegani Ropczyce zapraszają na Mikołajki. Rozbiegane oczywiście

 

Zabiegani Ropczyce zapraszają na Mikołajki. Rozbiegane oczywiście


Opublikowane w pon., 24/11/2014 - 13:35

6 grudnia to data wyjątkowa nie tylko dla dzieci, ale i dla biegaczy, na których czeka mnóstwo propozycji biegów mikołajkowych. Tego dnia również i na Podkarpaciu uczczą święto sympatycznego brodacza - I edycją Biegu Mikołaja w Ropczycach.

Organizatorzy to dobrze znany na Podkarpaciu Klub Biegowy Zabiegani Ropczyce. Aktywiście i sympatycy tej formacji po raz kolejny podjęli się organizacji imprezy biegowej w swoim mieście, po raz pierzy jednak będzie nią bieg mikołajkowy. Na liście startowej widnieje już 400 nazwisk.

– Jest to nasz pierwszy bieg Mikołajkowy, a czwarty w ogóle organizowany przez Klub Biegacza Zabiegani Ropczyce. Jesteśmy stosunkowo młodą grupą zapaleńców, klub powstał dopiero w 2012 roku, dlatego nie spodziewaliśmy się takiego odzewu w związku z biegiem Mikołaja. Jest to oczywiście miłe, acz zaskakujące. Nasz pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – cieszy się Paweł Mielniczek, dyrektor biegu.

Zawodnicy wystartują ze stadionu miejskiego w Ropczycach 6 grudnia o godzinie 14.00. Pobiegną ulicami miasta (szczegóły trasy możecie poznać w aplikacji Endomondo).

– Trasa asfaltowa, dosyć ambitna. Pozazdrościliśmy Wam biegów górskich w Krynicy – śmieje się organizator, sam dwukrotnie kończący Koral Maraton. – Co prawda nie mamy takiej góry jak w Tyliczu, ale będzie malutki podbieg od 1. do 3. kilometra i pod koniec trasy. Złożą się na nią dwie pętle po 5km, jest zróżnicowana, ale nie przesadzona – opisuje Paweł Mielniczek.

Dwa dystanse: 5 i 10 km, dodatkowo marsz Nordic Walking na 5km – to program mikołajkowej imprezy. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie. Na start zapiszecie się jeszcze w dniu zawodów w Hali Widowiskowo Sportowej w Ropczycach. W pakiecie startowym na zawodników czekać będzie czapka św. Mikołaja, którą obowiązkowo trzeba będzie założyc na czas zabawy. Wszystkie Mikołajki i Mikołaje otrzymają tego dnia okolicznościowe medale z podobizną Mikołaja, a na najlepszych czekają statuetki i nagrody pieniężne.

Bieg Świętego Mikołaja w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce