Zabiegany weekend z 14. Cracovia Maraton. Ruszyły zapisy

 

Zabiegany weekend z 14. Cracovia Maraton. Ruszyły zapisy


Opublikowane w pon., 19/01/2015 - 15:28

Rozpoczęły się zapisy do biegów towarzyszących 14. edycji Cracovia Maraton. Rejestracje do imprezy głównej, zaliczanej w tym roku do Ligi Festiwalu Biegowego, trwają już od prawie czterech miesięcy. W tym czasie chęć udziału wyraziło ponad 4000 osób.

Organizatorzy są przygotowani na to, że w tym roku w imprezie wystartować może rekordowa liczba uczestników. W ubiegłym roku maraton ukończyło 5358 osób. Rejestracje drogą internetową prowadzone będą do 13 kwietnia oraz w biurze zawodów.

– Wszystkie nasze działania są podporządkowane temu, by liczba uczestników rosła. To też podkreśla rangę wydarzenia. Zainteresowanie imprezą nas cieszy, bo świadczy to o tym, że ludzie lubią tu przyjeżdżać. Nie przewidujemy wprowadzenia limitu uczestników, bo chcemy popularyzować ten bieg. Oczywiście łatwiej byłoby zamknąć listy w pewnym momencie, ale chcemy, by impreza się rozwijała – wskazuje Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Organizatorzy liczą, że coraz więcej osób włączy się też w wydarzenia towarzyszące. W ubiegły piątek, 16 stycznia rozpoczęły się zapisy do Mini Cracovia Maratonu, Cracovia Maratonu na Rolkach oraz Biegu Nocnego na 10 km. Rok temu największym zainteresowaniem cieszyły się zawody rozgrywane wieczorową porą. Bieg rozpoczynający trzy dniowe święto biegania w Krakowie ukończyło wtedy 1058 osób.

– Nie wprowadzamy żadnych zmian, nie chcemy robić rewolucji. Chcemy, by sprawy organizacyjne były dopięte na ostatni guzik. Założyliśmy sobie pewne standardy, szczególnie w zakresie zabezpieczenia trasy i bezpieczeństwa uczestników. Mamy doświadczony zespół, który zajmuje się tymi zagadnieniami. Oczywiście atrakcyjne miejsce zawodów też jest istotne dla biegaczy i dla naszych partnerów – mówi Jerzy Sasorski.

14. edycja Cracovia Maraton odbędzie się w dniach od 17 19 kwietnia. Weekend w Krakowie rozpocznie Bieg Nocny. Start znajdować się będzie w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Początek maratonu odbędzie się w niedzielę na krakowskiego Rynku.

14. Cracovia Maraton w naszym KALENDARZU IMPREZ

Bieg Nocny na 10 km w naszym KALENDARZU IMPREZ

10. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego w naszym KALENDARZU IMPREZ

Cracovia Maraton na Rolkach w naszym KALENDARZU IMPREZ

RZ

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce