Zabierz PIESia do Międzylesia po raz drugi

 

Zabierz PIESia do Międzylesia po raz drugi


Opublikowane w pon., 25/07/2016 - 11:16

Tu może wystartować każdy miłośnik biegania. Samodzielnie lub z czworonogiem. Kolejna edycja imprezy już 18 września. Polecamy! 

Do Międzylesia zapraszają organizatorki - Jagna i Kasia.

- Jesteśmy dwójką przyjaciółek z Warszawy, miłośniczek czworonogów oraz aktywnego stylu życia (jedna z nas jest weterynarzem, a druga absolwentką SGGW/Zootechnika) i po raz drugi organizujemy w warszawskim Międzylesiu charytatywny bieg "Zabierz PIESia do Międzylesia"

W pierwszej edycji, która miała miejsce we wrześniu 2015 roku, udział wzięło ponad 160 uczestników oraz 90 psów, a wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy (który zapowiedział już towarzyszenie nam przy II edycji). Bieg odbił się też sporym echem w lokalnych i krajowych mediach.

Podczas imprezy zbieraliśmy pieniądze na dwie organizacje - Fundację AST i Fundację dla Zwierząt ARGOS. Zachęcaliśmy też do zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu ze zwierzętami na terenie dzielnicy Wawer oraz Mazowieckim Parku Krajobrazowym. 

Trasa miała długość 5 km i 10 km, dając możliwość udziału zarówno osobom rozpoczynającym swoją "karierę biegową" jak i tym którzy chcieli się sprawdzić na dłuższym dystansie. Wiodła przez lasy dzielnicy Wawer, dzięki czemu była przyjaznym terenem dla fanów biegania oraz dla ich czworonożnych przyjaciół ze względu na otwartą i bezpieczną przestrzeń.

W tym roku bardzo zależy nan na osiągnięciu liczby około 300 uczestników dwunożnych oraz 150 czworonożnych, a co za tym idzie zebranie pokaźnej kwoty na pomoc zwierzakom. Pozyskana suma trafi do ośrodka dla kotów miejskich Koteria oraz do Fundacji AST. W zeszłym roku udało nam się zebrać dla nich ponad 4 tys. zł. 

Zapraszamy 18 września do Międzylesia!

2. Zabierz PIESia do Międzylesia w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Jagna i Kasia


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce