Zacięta rywalizacja w trzeciej rundzie jelczańsko-oławskiego ZiMNaRu [ZDJĘCIA]

Opublikowane w wt., 21/01/2014 - 09:11

W trzecim już kolejnym etapie jelczańsko-oławskiego VI Zimowego Maratonu na Raty wystartowało 235 zawodników. Mimo wcześniejszych opadów deszczu, na trasie w Jelczu-Laskowicach nie było ślisko i najlepsi zawodnicy pobiegli poniżej 21 minut – relacjonuje Arkadiusz Tołłoczko, kierownik cyklu.

ZIMnaR

Jako pierwszy bieg ukończył Rafał Tyburek z Oławy - 20:53, lider po II etapach naszego cyklu. Za nim do mety dotarł drugi w klasyfikacji przejściowej Grzegorz Kiełczewski - 20:59. Trzecie miejsce wywalczył debiutujący w imprezie Mateusz Nowacki z Oławy - 21:39. Sklasyfikowany na czwartym miejscu Łukasz Pańkowski z Brzegu ukończył bieg z takim samym czasem.

ZIMnaR

Kolejne miejsca zajęli Bartosz Roskosz, Paweł Szyler, Piotr Spaliński (3. miejsce w klasyfikacji przejściowej), Łukasz Dziądziak, Łukasz Kaczmarczyk i Daniel Danielecki.

Wśród pań, podobnie jak przed tygodniem, najszybsza była Agata Litwin z Wrocławia - 25:16. Drugie miejsce zajęła Joanna Bartoszek-Kunecka - 27:27, a trzecie Jolanta Klimaszewska - 27:33). Kolejne miejsca zajęły: Dorota Fojtar, Zuzanna Marek, Antonina Staroń, Dorota Burdelak, Magdalena Jałoszyńska, Kamila Kobiela i Marta Gotfried.

ZIMnaR

Zobacz klasyfikację przejściową cyklu po 3 eliminacjach.

W marszu nordic walking tym razem najlepiej spisała się Katarzyna Rak z Oleśnicy. Drugi na mecie, z zaledwie sekundową stratą, pojawił się Jakub Kopczyński z Jelcza-Laskowic a trzecia była Gosia Jarzyńska.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom ukończenia trzeciego biegu i marszu. W sobotę 25 stycznia półmetek naszych zawodów – zapraszamy tym razem do Oławy. Mamy nadzieję, że frekwencja dopisze i spotkamy się w równie licznym gronie. Może w końcu zobaczymy też śnieg.