Zakończyła się 5. kolejka Grand Prix zBiegiemNatury

 

Zakończyła się 5. kolejka Grand Prix zBiegiemNatury


Opublikowane w pon., 03/03/2014 - 09:15

zBiegiemNatury

W weekend (1-2.03) odbyły się 3 kolejne biegi w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. W sobotę biegali mieszkańcy Olsztyna, a w niedzielę Trójmiasta i Szczecina.

Podczas sobotnich zawodów w Olsztynie nie startował pewny zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Olsztyn zBiegiemNaturyWojciech Kopeć, stąd szanse na wygraną otworzyły się przed kolejnymi w klasyfikacji zawodnikami. Skorzystał z niej 2. w klasyfikacji – Paweł Pszczółkowski, który wbiegł na metę z wynikiem 16:57. Wśród pań najlepszą okazała się Monika Jackiewicz (19:10), która pokonała Martynę Konarzewską (19:19) i Martynę Wardę (20:24) – walczącą o zwycięstwo w Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury. Przedostatnie w tej edycji zawody nad Jeziorem Długim okazały się być rekordowe pod względem frekwencji. Linię mety biegu głównego przekroczyło 265 zawodników.

Paweł Pszczółkowski, który sobotnim zwycięstwem zagwarantował sobie 2. miejsce w klasyfikacji generalnej nie ukrywał, że rywale mocno naciskali, więc nie było mowy o „odpuszczeniu” przed metą. – Przed niedzielnym półmaratonem w Wiązownie chciałem się „przetrzeć”. Łatwo nie było, bo na dwóch ostatnich kilometrach czułem już zmęczenie w nogach – podkreślił po biegu. – Cieszę, się z wygranej, bo dzięki niej jestem pewien 2. miejsca w „generalce”, co oznacza, że na 90 % nie będę startował w ostatnim biegu, ale jeśli będę w Olsztynie przyjdę pokibicować.

O wiele więcej emocji szykuje się w klasyfikacji pań. Zwyciężczyni sobotniego biegu – Monika Jackiewicz jako jedyna z czołówki ma już na koncie 4 starty, a więc jest pewna, że będzie sklasyfikowana. Po 3 biegi mają 2. w sobotęMartyna Konarzewska i nieobecna Marta Barcewicz, która również ma szanse na wygraną w cyklu.

zBiegiemNatury

W niedzielę podczas 5. zawodów w ramach cyklu Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury pierwszy na linii mety zameldował się Łukasz Gurfinkiel (17:00), który tym samym „uciekł” swojemu największemu rywalowi – Oskarowi Przysiężnemu (wbiegł na metę na 4. miejscu). Nie oznacza to, że Oskar zupełnie stracił szanse na końcowy sukces.

Wśród pań najszybsza na trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, która przebiega przez teren Nadleśnictwa Gdańsk, była Elżbieta Tuwalska, która zwycięstwem nad Martyną Wardą – zwyciężczynią dwóch biegów - zaskoczyła część kibiców. Biorąc pod uwagę niedzielne rozwiązanie czeka nas zacięta walka do ostatniego biegu zarówno w rywalizacji panów, jak i pań.

Na uczestników biegu w Gdańsku czekała miła niespodzianka w osobie mistrzyni świata w boksie i  kickboxingu – Iwony Guzowskiej, która choć nie startowała, na pewno swoim dopingiem pomagała zawodnikom w osiągnięciu jak najlepszych wyników.

W niedzielę odbyły się także 5. zawody w ramach cyklu Grand Prix Szczecin zBiegiemNatury. Najszybszy okazał się debiutujący w zawodach w Puszczy Bukowej Krzysztof Sawicki (17:48). Wśród pań równych sobie nie miała pewna zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Paulina Grzegórzek.

Po niedzielnym biegu niewiele zmieniło się w rywalizacji panów – największe szanse na wygraną ma Mateusz Rodewald(18:21), który wbiegł na metę jako 3. Natomiast wśród pań swoją dominację potwierdziła Paulina Grzegórzek (20:42) – zwyciężczyni wszystkich 5. dotychczas rozegranych biegów. – Nie ukrywam, że nieco trudniej jest zmotywować się do biegania ze świadomością, że mam już wygraną „w kieszeni”, ale w zasadzie w żadnym biegu nie miałam okazji do „ściągania” się, więc dzisiejszy bieg niczym nie różnił się od poprzednich – powiedziała na mecie Paulina, która ma za sobą przeszłość zawodniczą – startowała w barwach szczecińskiego MKL.

Przed biegami głównym odbyły się biegi dzieci i młodzieży w ramach akcji „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Warto podkreślić fakt, że zawody dla młodszych biegaczy cieszą się sporym zainteresowaniem. Kto wie, być może złapią biegowego bakcyla, który zaprocentuje w przyszłości licznymi medalami.

zBiegiemNatury

Kolejne biegi w ramach cyklu Grand Prix zBiegiemNatury – rozpoczynające ostatnią – 6. kolejkę zawodów- odbędą się w sobotę (8.03) we Wrocławiu oraz w niedzielę (9.03) w Katowicach.

Ceremonia zakończenia, podczas której zostaną rozdane nagrody i wręczone medale, dla wszystkich którzy ukończą co najmniej 4. z 6. biegów odbędzie się w ciągu 3. tygodni od ostatniego biegu w danym mieście. Ceremonia jest zaplanowana na środek tygodnia i godziny popołudniowe. O szczegółach będzie można przeczytać wkrótce na stronie akcji.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy na zawody znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

materiały prasowe

 

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce