Zamieć: 24-godzinny ultramaraton na Skrzyczne

 

Zamieć: 24-godzinny ultramaraton na Skrzyczne


Opublikowane w pt., 06/12/2013 - 14:05

24-godzinne biegi i rywalizacja na pokonany w tym czasie dystans to nie nowość w polskich biegach. Późnym latem w Katowicach rokrocznie rozgrywane są nawet mistrzostwa kraju w tej oryginalnej konkurencji. Dobowego ultramaratonu zimą, a tym bardziej w górach nikt jednak do tej pory nie zorganizował. Ale to się zmieni w styczniu.

„ZAMIEĆ” – pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy, to inicjatywa TEAM-u 2008 Michał Kołodziejczyk z Bielska-Białej i Miasta Szczyrk. Impreza odbędzie się 25 i 26 stycznia na stoku Skrzycznego (od godz. 13:00 do godz. 13:00).

Rywalizacja toczyć się będzie na 15-kilometrowej pętli, w formule indywidualnej. Organizator dopuszcza też start w zespołach dwuosobowych w dowolnej konfiguracji płci biegaczy. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba będzie ukończyć co najmniej 1 pętlę (po jednej pętli dla każdego członka zespołu).

Zwycięzcą zawodów zostanie ta osoba (zespół), który w ciągu 24 godzin pokona największą liczbę pełnych okrążeń. Będzie można bieg bez przerwy, na zmianę z partnerem (dopuszczalne zmiany co 1, 2 lub 5 okrążeń) lub z przerwami na odpoczynek. Bazą imprezy będzie Amfiteatr w Szczyrku. Tu dostępne będą ciepłe posiłki, napoje, miejsce na sen oraz prysznice.

Wpisowe do imprezy to 150 zł.

Strona zawodów:

http://zamiec.pl

Regulamin:

http://zamiec.pl/?page_id=10

Zapisy:

http://zamiec.pl/?page_id=8

Trasa:

Inf. pras. / opr. Gr

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce